B-koondis mängus Itaalia vastu. Foto: Siim Semiskar

Eesti rahvusmeeskonna B-koondis osaleb 8.-10. juunil Tallinnas Audentese spordihallis peetaval turniiril Tallinn International Volleyball Cup. Tugevatasemelisel turniiril osalevad lisaks Eestile Itaalia, Venemaa ja Iraani järelkasvutiimid. Täna kohtus Eesti Itaaliaga ning pidi tunnistama vastaste 3:0 (25:20, 25:21, 25:20) paremust. Eestil on turniiril kirjas üks võit ja üks kaotus. Kõikidest Eesti mängudest nätitab otsepilti Tallinna TV.

Eesti statistilised näitajad jäid Itaaliale alla pea kõiges: blokipunkte teenisid Itaallased 10 meie 5 vastu, Eesti vastuvõtt oli 44%, Itaalial 52%, rünnakul näitasid eestlased 36-protsendilist realiseerimist, itaallaste rünnakuprotsent oli 50. Servil lõid mõlemad meeskonnad 4 ässa, Eesti tegi servil 12, Itaalia 17 viga. Eesti resultatiivseim oli 11 punkti (+6) toonud Albert Hurt, Markus Uuskari lisas 7 silma (+2). Itaalia poolel tõid Sebastiano Milan ja Giacomo Raffaelli kumbki 12 punkti.

Eestil oli probleeme omajagu nii vastuvõtul kui rünnakul, Mart Naaber tõi välja, et koostöö sidemängijatega ei sujunud kõige paremini. "Jäime neile rünnakul alla. Klapp sidemängijatega ei olnud nii hea, et oleksime võinud võita neid," sõnas temporündaja.

Silver Maar tõdes, et itaallaste vastu oli keerulisem kui päev varasemas mängus Iraaniga. "Eks Itaalia on ka klassi võrra kõrgemal, aga meie oma mäng ka ei toiminud nii nagu eile. Omavigu tuli palju sisse ja vastuvõtt oli samuti kehv. Itaallased teevad aga rünnakul väga vähe vigu ja on kannatlikud," kommenteeris Maar ning avaldas lootust, et Venemaad on homme võimalik võita küll.

Vaata Siim Semiskari galeriid!

Avapäeval kohtus Eesti Iraaniga ja võttis kindla 3:0 (25:20, 25:14, 25:18) võidu. Homme kell 20.20 mängitkase Venemaaga. 

Teises tänases kohtumises said venelased 3:0 jagu Iraanist. Esimesed kaks geimi olid väga tasavägised, lõppedes seisuga 26:24 ja 32:30 ning alles kolmandas oli võitjate ülekaal selge - 25:19. Mängu resultatiivseim oli võitjate diagonaalründaja Egor Sidenko 14 punktiga (+3), esimesest geimi vahetusmeeste kastis alustanud, aga seejärel lõpukas võiduni mänginud nurgaründaja Viktor Pivovarov lisas 13 punkti (+9).
Kaotajate poolel tõi Mehran Feyz 11 (+8) ja Esfandiar 10 punkti (-1). Vene noormeeste kõik näitajad olid vastastest veidi paremad. Rünnakuefektiivsus 44% vs. 36%, vastuvõtt 53% vs. 45%, blokipunkte 12 vs. 9, serviässasid 5 vs. 2.

Itaalia on alistanud kaks vastast, eile Venemaa ja täna Eesti. Venemaal ja Eestil on kirjas üks võit ja Iraan jätkab võiduta.

Kõikidest Eesti mängudest nätitab otsepilti Tallinna TV.

Tallinn International Volleyball Cupi ajakava ja tulemused:

08. juuni
17:00     Itaalia - Venemaa 3:1
20:20     Eesti - Iraan 3:0
09. juuni
17:00     Iraan - Venemaa 0:3
20:20     Eesti - Itaalia 0:3
10. juuni
17:00     Iraan – Itaalia
20:20     Eesti – Venemaa

B-koondise kandidaadid:

Sidemängijad: Robert Viiber (Assoc. Jovens Fonte Bastardo, Portugal), Markkus Keel (Pärnu Võrkpalliklubi), Renet Vanker (Selver Tallinn).

Temporündajad: Mihkel Varblane (Selver Tallinn), Alex Saaremaa (Bigbank Tartu), Kevin Soo (Chemie Volley Mitteldeutschland, Saksamaa).

Nurgaründajad: Dmitri Korotkov (TTÜ), Kevin Saar (Pärnu Võrkpalliklubi), Karli Allik (Düreni SWD Powervolleys, Saksamaa), Stefan Kaibald (Bigbank Tartu), Albert Hurt (Selver Tallinn).

Diagonaalründajad: Tarvo Täht (TTÜ), Markus Uuskari (Bigbank Tartu).

Liberod: Johan Vahter (Saaremaa VK), Silver Maar (Pärnu VK).

Kommenteeri uudist

B-koondis kaotas Itaaliale, homme kohtutakse Venemaaga