17.05.201920:30
Rahvusmeeskond alistas kontrollmängus Slovakkia. Foto: Ain Liiva

Eesti meeste võrkpallikoondis pidas Rakveres esimese ametliku sõprusmängu Slovakkia rahvusmeeskonna vastu. Eesti võitis kohtumise 3:0 (25:20, 25:21, 26:24) ja lisageimi tulemusega 25:22.

Eesti algkoosseis: Andrus Raadik, Kristo Kollo, Andri Aganits, Henri Treial, Markkus Keel, Hindrek Pulk, libero Silver Maar.

Avageim kulges kindlalt Eesti dikteerimisel, geimi keskel oldi eduseisus 18:13, Raadiku hanituse järel juhiti 22:17 ning avavaatus võideti 25:20. Teises geimis mängis sama koosseis, mis esimeseski, ent see geim kulges tasavägisemalt. Treiali rünnak andis Eestile 14:12 edu, ent slovakid suutsid jõuda 17:17 viigini. Lõpp kuulus siiski kindlalt Eestile ja geim võideti 25:21. Kolmandas geimis saatis peatreener Gheorghe Cretu platsile samuti sama koosseisu nagu kahes varasemas geimis. Pulga serviäss andis Eestile 12:10 eduseisu, Treiali kahe bloki järel pääses kodumeeskond ette 14:11 ja Aganitsa punkti järel juhtisime 16:13. Edu anti käest päris geimi lõpus, kui slovakid jõudsid ässpallingu järel 23:23 viigini. Siis servis Slovakkia võrku ning Eestil oli matšpall seisul 24:23. Seda ei realiseeritud ja 24:24 viigiseisult eksisid slovakid taas pallingul ning Eesti teenis uue matšpalli. Selle realiseeris Raadik, geim meile 26:24.

Hindrek Pulk tõi 13 punkti (+9), Andrus Raadik lisas 11 punkti (+3) ja Henri Treial 9 punkti (+5). Eesti vastuvõtt oli 60%, rünnak 51%, blokipunkte saadi 8, servipunkte 4 (eksiti 13 palingul). Slovakkia edukaim oli 14 punktiga (+7) Filip Gavenda. Slovakkia vastuvõtt oli 61%, rünnak 41%, blokiga saadi 5 ja serviga samuti 5 punkti (eksiti 13 pallingul).

Pärast kuue aasta pikkust pausi taas rahvusmeeskonna eest ametlikus mängus väljakul käinud diagonaalründaja Hindrek Pulk ütles, et tunneb end koondises suurepäraselt. "Ääretult hea meel on siia võistkonda kuuluda ja veel parem meel on, et ma sain mängida. Nautisin täiega platsil olekut. Enda esituse osas, siis eks annab alati paremaks minna, päris rahule veel ei jäänud ja ega keha pole ka veel väga heas füüsilises vormis," rääkis Pulk ja lisas, et koondise treenerite käekirjaga harjumine võttis aega. "Alguses oli päris raske, aga eks ma katsun kõike kõrva taha panna ja teha nagu treenerid ütlevad. Katsun igatahes võistkonnale abiks olla."

Kokkuleppel mängiti ka neljas geim, kus mõlemad meeskonnad saatsid väljakule uue koosseisu. Eesti poolel jooksid väljakule Robert Viiber, Rauno Tamme, Kevin Saar, Märt Tammearu, Mart Naaber, Mihkel Varblane, libero Stefan Kaibald. Saare rünnaku järel haaras Eesti 9:7 eduseisu, ent õige pea pääses 14:12 ette Slovakkia. Saar viigistas 18:18 ja geimi lõpp kulges punkt-punktis. Lõpus olid kindlamad meie mehed ja geimi lõpetas Tammearu blokk, seisuks 25:22. Rauno Tamme kogus selles geimis Eesti parimana 8 punkti (+7).

Peatreener Gheorghe Crețu rääkis pärast esimest ametlikku mängu (eile kohtuti Slovakkiaga mitteametlikus mängus-toim), et meeskond liigub vaikselt õiges suunas. "Oleme trennides ja ka mängudes tähelepanu pööranud sellele, et leida eriti bloki- ja kaitsemängus vajalik distsipliin ja kvaliteet, sest see on meie tugevus. Samuti, et palli pärast võideldaks ja ei antaks vastasele kergeid otsepunkte. Mehed on iga päeva aina enam asjale pihta saanud ja kõik liigub õiges suunas," rääkis peatreener. "Alati on algul murekoht sidemängijate koostöö ründajatega ja seegi kord pole erand, klubis on ühed mängijad ja siin teised. Aga eks seegi läheb paremaks. Minu jaoks oli tähtis nii eile kui täna anda noortele samuti võimalust ja olen seni nähtuga rahul. Loomulikult on noortel paljuga vaja harjuda, aga mulle meeldib, mida nad teevad. Olen ka kõikide kogenumatega rahul, hea, et Aganits on tagasi ja füüsiliselt on ta jätkuvalt väga võimas, küll mängutunnetus tuleb samuti varsti," kirjeldas Crețu ja kiitis ka tema käe all esmakordselt koondises olevat diagonaalründajat Hindrek Pulka. "Hindrek on hea mängumees, väga tark. Puuduseks on hetkel see, et ta tal on oskusi, mida ta kardab kasutada. Tema rünnakuarsenalis on veel mitmeid liigutusi, mida ta tegelikult oskab ja suudab teha, aga ei kasuta hetkel. Tal on hea käsi, kiire hüpe ja kui ta veel neid kasutamata oskusi rakendaks.. Ka blokis ja kaitses on ta korralikul tasemel ja mulle meeldib, kui keskendunult ta koondises tegutseb," rääkis juhendaja.

Mitmed põhimängijad (Kert Toobal, Ardo Kreek, Renee Teppan, Oliver Venno, Robert Täht, Rait Rikberg) liituvad koondisega mai lõpus.

Homme kohtutakse Rakveres sama vastasega kell 17.00, otsepilti näitab Võrkpall24 portaal.

Pileti hind: täispilet 5 eurot, sooduspilet 3 eurot (õpilased, üliõpilased, pensionärid). Kuni 12-aastased (k.a) lapsed pääsevad saali tasuta.

Euroopa Kuldliiga algab meeskonna jaoks samuti võõrsilmänguga, kui 25. mail kohututakse Hispaaniaga.

Kommenteeri uudist

Eesti alistas Slovakkia, Crețu kiitis uusi tulijaid ja vanu olijaid