15.06.201922:00
Eesti kaotas Hispaaniale kodus 0:3. Foto: Gertrud Alatare

Tartus pidas oma viimase kohtumise Euroopa Kuldliiga alagrupiturniiril Eesti rahvusmeeskond, saades Hispaania vastu 0:3 (24:26, 23:25, 20:25) kaotuse.

Eesti resultatiivseimaks kerkis vahetusest sekkunud Rauno Tamme 9 punktiga (+4), 8 punkti tõid nii Andri Aganits, Timo Tammemaa kui Oliver Venno, Robert Tähe arvele jäi . Eesti vastuvõtt oli 42%, rünnak 35%, blokiga saadi 9 punkti (4 sulustamist sai kirja Aganits), servil löödi 6 ässa ja eksiti 12 pallingul. Hispaania edukaim oli 15 punktiga Jesus Andres Villena, Hispaania vastuvõtt oli 52 ja rünnak 51%, blokiga saadi 6 ja serviga 2 punkti.

Eesti koondise nurgaründaja Robert Täht ütles, et täna ei sujunud asjad platsil kuidagi. "Enne mängu treener ka riietusruumis kruttis meid kõvasti üles, ütles, et see on peaproov ja viimane mäng Tartus. Ja soojenduse põhjal tundus samuti, et me oleme valmis. Aga platsi peal kui asjad sujuma ei hakanud ja mingid lahendusi ei tulnud, siis kaotasime liiga kiiresti pea ja ei õnnestunud sinna mängu sisse saada. Kuigi esimesed kaks geimi oli kahepunktiline vahe ainult, siis mängupilt päris selline ei olnud. Hispaania üllataval kombel pani meid täna paika," kommenteeris Täht. "Ikka annad endast parima, teed maksimaalselt. Nüüd tund aega räägime riietusruumis asjad läbi, peatreener eesotsas - usun, et tal on ilmselt mõned krõbedamad sõnad meile öelda. Kuulame selle ära ja unustame selle mängu ära. Järgmisel reedel on meil see tõeline asi, mille pärast me siia praegu kokku oleme tulnud. Tuleb see ühine hingamine meil üles leida, täna me seda ei suutnud," lisas Täht.

Eesti algkoosseis: Kert Toobal, Oliver Venno, Robert Täht, Kristo Kollo, Timo Tammemaa, Andri Aganits ja libero Rait Rikberg.

Eesti jäi avageimis 8:13 kaotusseisu ja geimi edenedes tegeleti sellest välja ronimisega. Toobali ässa järel jõuti kolme punkti kaugusele (18:15), millele järgnes Eesti blokk. Püsiti kahe punkti kaugusel, kuni Täht eksis servil ja sellele järgnenud pika pallivahetuse keeras samuti enda kasuks Hispaania, minnes ette 21:17. Kollo asemel sekkus Rauno Tamme. Tamme äss tõi meid punkti kaugusele ja veel üks äss Tammelt seadis jalule 24:24 viigi! Tartu publik ärkas samuti ellu, ent geimi võitis siiski Hispaania 26:24.

Teises geimis jätkas sama koosseis, kes avageimi lõpetas. Eesti jäi 0:3 kaotusseisu, kuni Tamme esimese punkti skooris. Vigili servivea järel juhtis omakorda Eesti 7:6, edasi jätkus punkt-punkti mäng. Hispaania läks geimi keskel ette 15:12 ja peatreener Gheorghe Cretu võttis mõtlemisaja. Siis läks hoogu Täht, kes aitas Eesti punkti kaugusele 15:16 ning Toobali äss seadis jalule viigi 17:17. Uuesti jäi kodumeeskond kahepunktilisse kaotusseisu (20:22), ent Tamme ja Eesti blokk seadsid uuesti jalule viigi - 22:22. Villena rünnak ja Tamme eksimus jätsid kodumeeskonna kaotusseisu 22:24. Tammemaa võimas pommlöök ning meie eksimus andsid ka selle geimi Hispaaniale, tulemuseks 25:23.

Kolmandat geimi läks Eesti Tammemaa rünnaku järel 4:1 juhtima, kuid vahe sulas ning Hispaania pääses omakorda ette 8:5. Tamme vedamisel tuli Eesti geimi keskel kahe punkti kaugusele 11:13, ent Hispaania suurendas edu kiirelt juba viiele punktile (12:17) ja Cretu võttis mõtlemisaja. Uus mõtlemisaeg oli Eesti 16:19 kaotusseisul, millele järgnes serviviga Tähelt. Eesti enam ohtlikuks ei saanud, geim kindlalt Hispaaniale 25:20 ja kohtmine 3:0.

Rahvusmeeskonna koosseis Hispaania vastu: Oliver Venno, Renee Teppan, Hindrek Pulk, Kert Toobal, Markkus Keel, Timo Tammemaa, Andri Aganits, Mart Naaber, Kristo Kollo, Robert Täht, Andrus Raadik, Rauno Tamme, Rait Rikberg, Silver Maar. Peatreener Gheorghe Crețu, abitreener Rainer Vassiljev, statistik Alar Rikberg, mänedžer Robin Ristmäe, ÜKE-treener Mirko Fasini, füsioterapeut Gardo Maruste.

Juba järgmisel nädalal, 21.-22. juunil toimub Tallinnas Saku Suurhallis meeste Kuldliiga finaalturniir, kuhu pääseb iga alagrupi võitja ning koha nelja seas tagas ka korraldajana Eesti.

B-alagrupist on nelja parema sekka pääsu kindlustanud Holland. Tallinnas toimuval Final Fouril mängib ka Türgi koondis, kes on kindlustanud võidu A-alagrupis. C-alagrupist pääses nelja sekka Valgevene. Poolfinaalide paarid loositakse esmaspäeval.

Finaalturniiri poolfinaalid peetakse reedel, 21. juunil, 22. juunil toimuvad pronksimatš ja finaal. Mõlemal päeval on mängude algusajad 16.00 ja 19.00. Eesti meeskond mängib 21. juunil teises poolfinaalis, mis algab 19.00.

Pileteid Tallinnas toimuvale finaalturniirile saab osta SIIT.