02.06.201919:00
Eesti mängus Sloveeniaga. Foto: Gertrud Alatare

Rahvusnaiskond pidas Tartu Ülikooli spordihoones umbes 800-pealise publiku ees oma esimese kodumängu Euroopa Hõbeliigas, kus vastaseks oli Sloveenia. Mäng oli tasavägine, ent otsustavatel hetkedel olid kindlamad sloveenlannad, kes võtsid 3:0 (23:25, 21:25, 24:26) võidu.

Eesti resultatiivseimad olid võrdselt 15 punkti Kristiine Miilen ja Kristel Moor (efektiivsus vastavalt 7 ja +9), Nette Peit lisas 8 punkti (+4). Eesti vastuvõtt oli 43%, rünnak 41%, blokiga saadi 6 punkti, servil löödi 1 äss ja eksiti 7 pallingul. Sloveenia edukaim oli 13 punktiga (+10) Tina Grudina, Sloveenia vastuvõtt oli 50%, rünnakuid lahendati 42-protsendiliselt, blokiga teeniti 5, serviga 6 punkti (servivigu tehti 10).

Sloveenia on nüüd B-alagrupi liider täisedu 9 punktiga, Kreekal on teisena 6 punkti, Eestil 2 ja Portugalil 1 punkt. Vaata kõikide alagruppide ajakava ja tulemusi.

Peatreener Andrei Ojamets ütles, et nii mõneski asjas tuli välja tasemevahe. "Geimi lõppudes tegime valesid lahendusi, ei olnud päris valmis mängima ja need puuted, mis olid, polnud päris kvaliteetsed. Sellevõrra oli vastane meist igati kindlam. Neil on väga kogenud sidemängija, praktiliselt igast asendist palli puudutades oli pall õige koha peal. Meil jääb kohati puudu ensekindlusest ja mängutarkusest," kommenteeris Ojamets. Järgmisena kohtub Eesti järgmisel laupäeval Kreekaga. Ojametsa sõnul tuleb omavahelist klappi parandada. "Kaitsemäng on meil ikka nõrk moment. Seal oli suur vahe, ka meie lõime kõvasti, aga meil ei tulnud ühtegi palli niisama üle, suurem osa palle jäi teisele poole ning nemad said organiseerida rünnakut ja me olime hädas. Aga kui nemad lõid ja meie saime käed alla, siis lendas see pall tihti üle võrgu vastasele ja vastane sai jälle rünnata. See on kvaliteedi vahe tagaliinis - pidev valmisolek kaitset mägida, me laseme jala liiga vara sirgeks ja pole õigel ajal valmis, laseme end üllatada," lisas peatreener.

Kristel Moor leidis, et määravaks said valed otsused tähtsatel hetkedel. "Tegelikult oli see minu nägemuses meie poolt seni parim esitus, mäng oli ju tegelikult väga tasavägine kõikides geimides. Ent kõige tähtsamatel hetkedel tegime meie vigu ja nemad mitte, sealt tuligi vahe. Oleksime pidanud otsutavamalt tegutsema geimi lõppudes, aga meie löögid olid otsivad ja kõhklesime liialt," rääkis Moor, lisades, et suutis saalis olnud publiku tuge rohkem enda kasuks tööle panna kui jaanuaris siinsamas peetud EM-valikmängus. "Seda võin küll öelda, et sain kõvasti tuge publikult ja hakkan harjuma nende kohalolekuga."

Sloveenia juhendaja Alessandro Chiappini leidis, et Eesti näol oli tegu väga tugeva vastasega. "Kõik kolm geimi kulgesid üsna sarnaselt, ent õnneks suutsid minu mängijad otsustavatel momentidel kindlamalt tegutseda. Eesti naiskond tegutseb korralikul tasemel, nurgaründajad on atleetlikud ja diagonaalründaja on mind väga positiivselt üllatanud," kommenteeris Chiappini.

Mängu käik:

Eesti algkoosseis: Julija Mõnnakmäe, Kristel Moor, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, Kristiine Miilen, Nette Peit, libero Kristi Nõlvak.

Mäng algas kodunaiskonna jaoks hästi, Moor ja Miilen viisid Eesti ette 3:0, juhiti veel 8:5, ent sloveenlannad jõudsid seejärel 9:9 viigini. Vahepeal pääses Sloveenia omakorda kahepunktilisse eduseisu, ent uuesti läks Eesti ilusa blokipunkti järel juhtima 14:12. Mõnepunktilist eduseisu suudeti hoida, kuni 17:17 viigini. Taas viis heas hoos olev Moor Eesti ühega juhtima (18:17), edasi jätkus punkt-punkti mäng. Siis haarasid külalised kolmepunktilise edu (21:18) ja Andrei Ojamets kasutas mõtlemisaega. Kolm järgmist punkti võitis Eesti, ent kaks järgmist omakorda Sloveenia, minnes juhtima 23:21. Kaks järjestikust edukat rünnakut Moorilt ning taas oli tablool viik - 23:23, taas võeti mõtlemisaeg. Esimese geimpalli teenis Sloveenia seisul 24:23, mis kohe ka realiseeriti. Geim seega Sloveeniale 25:23. Moorilt avageimis 8 punkti.

Teist geimi läksime Hollase serviässa ja Miileni hanituse järel juhtima 4:1, Eesti poolel oli väljakul algkoosseis. Sloveenia jõudis viigiseisuni 9:9 ja läks ise ette 10:9. Geimi keskel oli tasavägine mäng, Peit viis tagaliinist Eesti ette 14:13, sellele järgnes kaks Miileni blokist auti rünnakut ja kodunaiskond haaras kolmepunktilise eduseisu 16:13. Miileni autirünnakust oli seis viigis 17:17, ent geimi lõpus läks Sloveenia ette 23:19. Teine geim Sloveeniale tulemusega 25:21. Miilen oli selles vaatuses Eesti edukaim, tuues 6 punkti.

Kolmas vaatus algas taas hästi, Moori ja Miileni rünnakud andsid Eestile 5:3 edu. Vahepeal suurenes vahe kolmepuntkiliseks (8:5), viigini jõudsid sloveenlannad seisul 11:11. Geimi keskel sekkus Peidi asemel Anu Ennok. Moori võimas rünnak andis geimi keskel taas kahepunktilise edu 16:14 ja veidi hiljem suurendas Hollas edu 18:15-le. Eesti blokk käristas vahe neljale silmale 19:15, ent vahe mängiti taas tasa. 20:20 viigiseisult teenis kaks punkti Sloveenia. Hollase bloki järel jõudsime veel viigini 23:23, ent Sloveenia jõudis esimese matšpallini seisul 24:23. See päästeti, kui Miilen ründas blokist auti, seis 24:24. Teise matšpall sai Sloveenia seisul 25:24 ning see ka realiseeriti. Geim Sloveeniale 26:24 ja kogu mäng 3:0.

Rahvusnaiskonna koosseis mängus Sloveeniaga: Julija Mõnnakmäe, Kaisa Bahmatšev, Kristel Moor, Nette Peit, Kristiine Miilen, Anu Ennok, Ingrid Kiisk, Hanna Pajula, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, Eliisa Peit, Mari Arak, Kristi Nõlvak, Nathalie Anett Haidla. Peatreener Andrei Ojamets, abitreenerid Marko Mett ja Oliver Lüütsepp, statistik Mihkel Sagar, mänedžer Jaanika Jakobson, füsioterapeut Madis Arumäe.