29.05.201921:40

Eesti naiskond pidas Portugalis Portimãos 2019. aasta Euroopa Hõbeliiga alagrupiturniiri teise kohtumise. Tõusude ja mõõnadega kulgenud mängus suutis Eesti otsustavatel hetkedel olla veidi kindlam ja nii alistati kodunaiskond 3:2 (17:25, 25:17, 23:25, 27:25, 15:13). Eestil on nüüd kahest mängust võit ja kaotus, Portugal sai tabelisse teise kaotuse.

Eesti naiskond alustas mängu koosseisus sidemängija Julija Mõnnakmäe, nurgaründajad Nette Peit ja Kristiine Miilen, temporündajad Eliise Hollas ja Liis Kullerkann, diagonaalründaja Kristel Moor ning libero Kristi Nõlvak.

Mängu esimesed kaks punkti võitsime meie, aga hetk hiljem juhtis kodunaiskond juba 6:3 ning peatreener Andrei Ojamets võttis oma esimese mõtlemisaja. Viigini jõudsime seisul 8:8. Ette minna Eesti siiski ei suutnud, 10:10 seisult võttis Portugal 5 punkti järjest ja olime taas kaotusseisus 10:15. Sel hetkel kasutas Ojamets on teist mõtlemisaega, aga see mängu mustrit enam ei muutnud. Vähehaaval kodunaiskond suurendas vahet veelgi ja geimivõiduga 25:17 asusid nad mängu 1:0 juhtima. Kullerkann tõi meile 4 (+4), Hollas 3 (+3) ja Nette Peit 3 (-2) punkti. Vastaste parim oli Aline Rodrigues 5 (+3) punktiga. Kodunaiskond ületas meid selgelt rünnakute õnnestumisel, protsendid vastavalt 48 ja 29.

Teist geimi alustas Eesti samas koosseisud nagu esimestki, aga seda mängisid meie tüdrukud juba oluliselt paremini. Portugal ei pääsenud kordagi juhtima, geimi keskpaigas oli meil pidevalt 3-4 punktiline edu ja otsustavaid palle hakkasime mängima turvalises 20:14 eduseisus. Vastane enam imelist päästmist korraldada ei suutnud ja nii tuligi geimivõit kindlalt 25:17 Eestile. Selles geimis näitas Eesti väga head rünnakute protsenti - 64 (vastastel 48). Kristel Moor sai kirja 6 (+5), Kullerkann 5 (+5), Miilen ja N. Peit kumbki 4 punkti (mõlemal +2). Vastaste parim oli nende nurgaründaja Marta Hurst 6 (+6) punktiga.

Võitvat koosseisu Ojamets ei vahetanud ja nii alustasime sama seitsmikuga ka kolmandat geimi. Tasavägine punkt-punktis mäng, kus kummagi naiskonna edu polnud kordagi suurem kui 2 punkti, kestis kuni seisuni 12:12, siis tegi Eesti minispurdi ja asus 15:12 juhtima. Portugali peatreener Jose Fransisco Santos’e jaoks oli see punane piir, mis sundis meest esimest mõtlemisaega võtma. Korraks oli sellest abi, aga hetk hiljem oli Eesti juba jälle kenasti 20:16 ees. Aga siis algas Portugali come-back. Ojamets proovis seda küll mõtlemisajaga pidurdada, aga varsti olid tablool numbrid 20:20. Seejärel 22:22 ja 23:23. Mängunaiste punktidel olid kahjuks veidi kindlamad Portugali neiud ja nii geimivõit neile 25:23. Eesti punktid selles geimis: Moor 5 (+4), Miilen 5 (+2), Kullerkann ja Hollas kumbki 3. Vastastel Hurst (+3) ja Julia Kavalenka (+2) mõlemad 5 punkti.

Neljandas geimis jätkasime vahetusi tegemata. Seisult 4:4 võitis Portugal kolm punkti järjest ja sundis meie naiskonda varakult esimest mõtlemisaega võtma. Saime seejärel küll korraks punkti kaugusele, aga kui Portugal läks uuesti juhtima 9:6 tegi Ojamets otsustava liigutuse ja vahetas sidemängijat - Mõnnakmäe asemel tuli mängu Kaisa Bahmatsev. See andis koheselt positiivse efekti ja suutsime seisu 10:10 viigistada. Võrdne mäng jätkus kuni seisuni 15:15, siis võtsime neli punkti järjest. Selle spurdi toel läksime otsustavaid palle mängima näiliselt turvalises 23:20 eduseisus, ometi suutis Portugal seisu taas 23:23 viigistada. Kohe seejärel oli Eestil kasutada geimpall. Esimese kodunaiskond veel päästis ja omas siis kohe ka võimalust matšpalliga ise mäng lõpetada, aga Eesti tüdrukud tegid otsustavatel hetkedel väga südikalt tööd kaitses ja tõid geimi koju 27:25. Neljanda geimi punktid: Miilen 5 (+4), Moor 5 (+3), vastastel Kavalenka samuti 5 (+3).

Ka otsustavat geimi alustas sidena neljandas suurepäraselt tegutsenud Bahmatsev, ülejäänud tegelased meie naiskonnas olid samad, mis eelmistes. Eesti näitas selles geimis kogu mängu kõige paremaid sooritusi. Kogu geim kulges väga tasavägiselt, ette ei suutnud rebida kumbki, aga teenitult võttis geimi otsustavad punktid Eesti naiskond, kusjuures vägagi sümboolselt teenis mängu viimase punkti meile Kaisa Bahmatsev blokis! Geimi lõppskooriks jäi 15:13 ja sellega ka kogu mäng 3:2 Eestile! Viiendas geimis särasid taas Moor 4 (+3) ja Miilen 4 (+3).

“Sellel tasemel ükski võit ei tule kergelt,” kommenteeris mängu käiku Eesti rahvusnaiskonna peatreener Andrei Ojamets ja lisas, “Esimene geim jäi selle taha, et me ei suutnud otsustavatel hetkedel hoide pead külmana. Tegime mõned valed otsused ja rumalaid vigu, aga hiljem hakkas mäng jooksma. Vastasel oli probleeme servi vastuvõtuga ja me suutsime selle ära kasutada. Eriti meeldib mulle, et meie diagonaalründaja Kristel Moor suutis iseendale ja meie sidemängijatele tõestada, et temaga võib arvestada ja peab arvestama. Kristel vedas meid otsustavatel hetkedel väga hästi. Veel tahan kiita Kaisa Bahmatsevi, kes sekkus väga hästi mängu. Suured tänusõnad kogu naiskonnale!”

Kogu mängu kokkuvõttes sai Kristel Moor enda saldosse suurepärased 22 (+16) punkti. 46-st tõstest realiseeris ta 20 (43%), ühe punkti tõi ta blokis ja ühe serviässaga. Kristiine Miilen lisas 19 (+7), Liis Kullerkann 15 (+11), Nette Peit 11 ja Eliise Hollas 9 (+8) punkti. Hollas pani vastaste rünnakutele tervelt 4 blokki (kokku meie naiskonnal 11 blokipunkti). Portugali parimad olid täna Marta Hurst 22 (+14) ja Julia Kavalenka 18 (+9) punktiga.

Meiega samas alagrupis toimunud kohtumises võitis Sloveenia täna Korinthoses Kreekat 3:0. Peale kahte esimest vooru on Sloveenial 6, Kreekal 3, Eestil 2 ja Portugalil 1 punkt. Eesti naiskonna järgmine mäng Euroopa Hõbeliigas on 2. juunil Tartus ja siis vastaseks taas Sloveenia.