22.05.201917:05
Anu Karavajeva. Foto: Raul Mee/EOK

Eesti Olümpiakomitee (EOK) andis täiskogul üle teenetemärgid kuuele sporditegelasele nende panuse eest Eesti olümpia- ja spordiliikumise arendamisel. Teenetemärgi pälvis ka endine tippmängija, teenekas võrkpallitreener ja võrkpalli edendaja Anu Karavajeva. 

Tänasel päeval Eesti võrkpallile fännina kaasa elav Karavajeva ütles, et selline tunnustus tõi pisara silma. "Mul ei ole sõnu! Ma ei suutnud seda uskuda, et mind niimoodi meeles peetakse, praegugi tulevad õnnepisarad silma," sõnas alati rõõmsameelne Karavajeva. "See on hästi-hästi tore ja ma olen ääretult tänulik selle tunnustuse eest. Pean seda tunnustust väga oluliseks, sest mul on tänasel päeval esikohal pere, seepärast jätsin ju ka treeneritöö. Ei osanud arvata, et keegi veel üldse mäletab mind, kui olen ala juurest eemal. Aga nii ilusaid asju on täna õnnitlusteks öeldud, et uskumatu," lisas endine treener, kes oli aastaid Eesti naiste võrkpalli üheks peamiseks eestvedajaks.

"Eks ma võitlesin selle naiste võrkpalli eest omal ajal kõvasti. Mäletan seika, kuidas sai praeguse EOK presidendi Urmas Sõõrumaa ja Aadu Luukase juures käidud korduvalt rääkimas, et naised on ka olemas ja lõpuks saimegi 400 000 toetust. Ja eks mängijana sai ju tegelikut ka üht-teist saavutatud, kuigi mulle endale tunduvad need tiitlid justkui iseenesestmõistetavad ja ma pole kiitmisega harjunud," rääkis ta.

Karavajeva elab erilise õhinaga kaasa Eesti rahvusnaiskonna tegemistele. "Ma olen siiralt õnnelik, et naised on seal, kus nad on ja et ala areneb ja edeneb ja et hea sõber Andrei seal tegutseb. Ise käin mänge alati vaatamas, ka välismängudel, kui võimalik. Mul on natuke kahju ka, et ma täna ei ole sellega enam otseselt seotud, sest see, kuhu oleme jõudnud, on uskumatult vägev! Aga Tartus olen Euroopa liiga mängudel kindlasti kohal!"

Karavajeva võitis Leningradi Spartaki ründajana Euroopa klubide karikavõistluste hõbemedali, kaks korda aitas ta Spartaki NSV Liidu karikavõitjaks, maa meistrivõistlustel oli parimaks saavutuseks hõbemedal. 

Ta on mänginud ka Eesti, Läti ja Ungari meistrivõistlustel, treenerina on ta aastaid juhendanud Eesti rahvusnaiskonda ja võitnud medaleid Eesti meistrivõistlustelt.

EOK kõrgeima tunnustuse, Eesti Olümpiakomitee teenetemärgi pälvisid:

•            Anu Karavajeva, võrkpalli edendaja

•            Indrek Saar, endine kultuuriminister

•            Kristjan Port, EOK treenerite kutsekomisjoni esimees ja dopinguvastase võitluse eestkõneleja

•            Muza Lepik, pikaajaline koondiste spordiarst

•            Oleg Gross, pikaajaline autospordi toetaja

•            Tiit Karuks, spordiajakirjanik

EOK president Urmas Sõõrumaa: “EOK teenetemärgi laureaadid on kõik inimesed, kelle tegevus spordivaldkonnas on olnud erakordselt silmapaistev ja teedrajav. Aitäh neile panuse eest Eesti spordi ja olümpialiikumise arengusse!”

Oleg Gross: “Selline tunnustus innustab rohkem toetama. Olen seda ka teistele ettevõtjatele maininud, kellel see võimalus on. Tänan, et mind on märgatud. Üritan seda jätkata!”

Tiit Karuks: “Ajad muutuvad, poliitikud tulevad ja lähevad, sport jääb! Iga tunnustus on oluline, aga ma pole läbi elu seda tööd teinud, et tunnustatud saada. Kui inimesel kattuvad töö ja hobi, on see haruldane kooslus!"

EOK annab teenetemärke välja alates 2006. aastast ja selle on pälvinud 68 inimest.

Kommenteeri uudist

EOK teenetemärgi pälvinud Anu Karavajeva: olen ääretult tänulik, pisarad tulevad silma!