Earvin NGapeth rünnakul (Foto: cev.lu)

Kõige tähtsamad mängud riikide tippliigades on veel pidamata, aga klubivahetus kogub hoogu. Kehtib seaduspärasus: mida varem kokkuleppele saadakse, seda parem. Suvel, enamgi, kevadel võib olla hilja.

Üks kõnekamaid ümberpaiknemisi on maailma tugevaima klubi Kaasani Zeniidi parima ründaja Wilfedo Leoni siirdumine Itaalia klubisse Perugia. Ta vahetab seal välja samuti väga mitmekülgse Ivan Zaitsevi. Pärast nelja aasta pikkust Siberi vahet loksumist külmal maal, sobib Leoni perele kindlasti elu ja töö soojal maal.

Väikese üllatusena võtab Zeniidis koha sisse Prantsuse koondise mustanahaline esiründaja Earvin Ngapeth. Sellel mehel on kodus kõiksugu MVP-auhindu tiitlivõistlustelt, EM-tiitel, aga ka paturegister pole pisike. Aga mängida Ngapeth mõistab, kui ta on vormis ja meeskonnatöö klapib, on Prantsumaa eeloleval MM-il Poolas jälle medalimaias.

Teine mees, kes Zeniidiga liitub, on samuti erksa sõnnavara ja väljendusviisiga Aleksei Spiridonov Krasnojarski Jenisseist, ampluaalt nurgaründaja, käitumiselt huligaan. Mängutasemelt kõigub ta Venemaa koondise piirimail, kutse koondise laagrisse sai ta uuesti paar nädalat tagasi, enam-vähem samal ajal teenis ta paarinädalase mängukeelu. Kui tal õnnestub mängu ajal (võib-olla ka väljaspool platsi) kedagi väga vihaseks, endast välja ajada, on ta osaliselt oma ülesande täitnud.

Poooolfinaalis võitis Kaasani Zeniit Kemerovo Kuzbassi 3:0 (mängust jäi mürgituse (!?) tõttu eemale Kuzbassi liider Viktor Poletajev) ja Peterburi Zeniit Moskva Dünamo 3:2. Teist korda kohtutakse 6. aprillil.

Kommenteeri uudist

Hooaeg lõpusirgel: staarid vahetavad klubi