07.03.201820:00
TLÜ ja TÜ/Eeden (Foto: Gertrud Alatare)

Naiste Balti liiga esimeses veerandfinaalmängus tõelise põnevusetenduse pakkunud TTÜ/Tradehouse ja Tallinna Ülikool jätkavad neljapäeval kahe võiduni peetavat seeriat, mille teine ja vajadusel kolmas vaatus toimuvad Tallinna Ülikooli koduväljakul. 

Põhiturniiril tartlannade järel teiseks tulnud Tallinna Ülikool asus möödunud kolmapäeval toimunud esimest veerandfinaalmängu geimidega 2:1 juhtima, kuid pidi lõpuks põhiturniiril seitsmendaks tulnud koduvõistkonna TTÜ 3:2 (-13, 19, -16, 23, 14) ülekaalu tunnistama. Enne seda oli TLÜ tänavusel hooajal võitnud kõik neli omavahelist mängu, loovutades nendes TTÜ-le kokku vaid ühe geimi. Kui TTÜ jõuab võiduni ka neljapäeval, tagatakse koht poolfinaalis. TLÜ peab omakorda nelja parema hulka jõudmiseks võitma nii neljapäevase kui laupäevase vastasseisu. 

Tallinna Ülikooli naiskonna juhendaja Argo Arak rääkis, et enam ei taheta tulemust viienda geimi otsustada jätta. "Esimeses mängus sai määravaks viienda geimi TTÜ parem tegutsemine vastuvõtul ja rünnakul. Meil on siht silme ees ja selg vastu seina. Mängime kodusaalis ja ei taha asja loterii ehk viienda geimi peale jätta. Vaevalt kumbki naiskond millegi erilisega üllatab. Nüüd oleneb mäng vaimsest ja füüsilisest valmisolekust, lisaks sellest, kes rohkem tahab," vaatas Arak mängule ette. 

TTÜ peatreener Marko Mett sõnas, et vastast üllatada on raske ja otsustavaks saab vaimne valmisolek. "Esimene mäng kulges tõusude ja mõõnadega. Otsustavas geimis eksisime vähem rünnakul ja suutsime lõpuks enda kasuks pöörata. See mäng on nüüd aga ajalugu ja põnevusetenduse teine vaatus ootab ees. Tallinna Ülikooli spordisaali õhustik saab olema neljapäeval pingest tulvil. Vastast millegagi üllatada on raske, sest tegemist on kuuenda omavahelise mänguga sellel hooajal - tunneme üksteist läbi ja lõhki. Määravaks saab vaimne valmisolek," ütles Mett. 

Kolmanda Eesti naiskonnana veerandfinaali jõudnud Tartu Ülikool/Eeden võib edasipääsu poolfinaali kindlustada laupäeval, kui koduväljakul minnakse vastamisi Daugavpilsi VK miLATssiga. Seeria esimeses mängus võttis Tartu naiskond võõrsil 3:1 võidu. Nelja naiskonna finaalturniir toimub 17.-18. märtsil Tartus. 

 

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN.

 

Ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
8.märts 2018 kell 19:00 Tallinna Ülikooli spordisaal Tallinna Ülikool TTÜ/Tradehouse Live-skoor
10.märts 2018 kell 13:00 Tartu Ülikooli Spordihoone TÜ/Eeden VK miLATss Live-skoor
10.märts 2018 kell 13:00
Mäng toimub vajadusel
Tallinna Ülikooli spordisaal Tallinna Ülikool TTÜ/Tradehouse Live-skoor
10.märts 2018 kell 18:00 Alytus Tinklinio centras Alytaus- Jotvingiai RSU/MVS Live-skoor
10.märts 2018 kell 18:00 Jonava Jonavos Achema- KKSC TK-Kaunas ASU Live-skoor
11.märts 2018 kell 12:00
Mäng toimub vajadusel
Alytus Tinklinio centras Alytaus- Jotvingiai RSU/MVS Live-skoor
11.märts 2018 kell 13:00
Mäng toimub vajadusel
Tartu Ülikooli Spordihoone TÜ/Eeden VK miLATss Live-skoor
11.märts 2018 kell 19:00
Mäng toimub vajadusel
Jonava Jonavos Achema- KKSC TK-Kaunas ASU Live-skoor

 

 

Kommenteeri uudist

Linnarivaalide teine vaatus: kas TTÜ jõuab poolfinaali või jätkub seeria?