18.03.201609:40

Eesti spordile valitakse peagi uus juht – olümpiakomitee president. Kandideerijate arv on järjest kahanenud, arvestatavaid mehi on jäänud kolm-neli. Kas Eesti spordis hakkavad puhuma uued tuuled või piirdutakse mõõduka läbitõmbetuulega? Pigem viimast. Mida suurt siin väga teisiti ikka teha annab.

Mõned senised tegijad kaovad ekraanilt, fotograafid võtavad sihikule uued näod. Rohkem hakkab lugema see, millised nõuandjad uus president endale appi kutsub või keda autasustab, et too siis pidulikult erru saata. Mõnda aega pakub see sigin-sagin huvi, aga mitte kauaks. Meedia on valvel, jäädes esimest eksimust ootama, et siis lõrinal kellegi kallale karata. Aga meedialgi on komme kiiresti startida ja väsinult finišeerida, järjekindlust ilmutamata ja teemat ammendamata.

Võrkpallirahva jaoks on olulisem pisut väiksema kõlapinnaga ümberasumine: EVF-i peasekretär Tarvi Pürn siirdub kultuuriministeeriumi asekantsleriks ehk riigi esindajaks spordi valdkonnas. Raha küsijast saab raha jagaja. Järelikult on ta silmatorkavalt hakkama saanud. Kas tulemas on NEPi-aeg (uus majanduspoliitika) Eesti moodi, kuuleme-loeme mõne kuu möödudes. Head teed, Tarvi!

Rumeenlane Gheorghe Crețu naaseb kevadel Eestisse, et juhendada Eesti koondist Euroliigas ja EM-i valikturniiril. See on väga hea sõnum, sest mängijad ja rahvas ei pidanud mullu temas pettuma ja ootavad arengule järge. Crețu ei küsinud eestlastelt suurt palka, ta valis töörõõmu. Talle on olulisem võimalus töötada meestega, kellest kiirgab potentsiaali senisest suuremateks tegudeks.

Saja Liiga ehk Balti liiga avahooaeg sai läbi, juba on alanud lühiformaadis Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseeria. Saja Liiga hakkab omandama normaalmõõtmeid, kuna pärast pausi liitus osavõtjatega taas Leedu klubi – Vilniuse Flamingo. Kõneks on olnud ka teise Leedu meeskonna võimalik lisandumine. Kui leedulased asja tõsiselt kätte võtavad, tõuseb Balti liigas nii pinge kui maine. Ei maga ka lätlased, nad pole eestlastest nõrgemad, kuigi karika on võitnud enamasti meie omad. Läti klubidele kuulus tänavu esikolmikus juba kaks kohta, Flamingol jäi väga vähe puudu pääsust esinelikusse. On väga hea, et konkurendid kosuvad, siis kosume meiegi.

 

Kommenteeri uudist

Kommentaar: Kevad-talv 2016: huvitavate muutuste aeg