17.09.201511:15
Foto: cev.lu

Septembris selgub Jaapanis maailma karikavõitja, pika turniiri kaks paremat võivad selle järel hakata rahulikult olümpiamängudeks valmistuma. Brasiilia kui olümpiamängude korraldaja juba teeb seda. Ühtlasi saame teada, kes sügiseks 2015 maailmas ja Euroopas valitsevad. 

Sel sajandil pole maailma võrkpallis kindlalt domineerivat meeskonda. Ajuti, korraks vaid, on seda olnud Brasiilia, USA, Venemaa, Poola. Medaliväärselt mängib, aga ei suuda turniire võita, Itaalia. Mullu murdis end eliiti Saksamaa, Iraan, tänavu Prantsusmaa. 

Esikümne teise poolde oli mullusel MM-il asja Soomel (9.) Tänavu aga põlesid meie põhjanaabrid Maailmaliigas heleda leegiga, saades alagrupiturniiril jagu vaid Portugalist, alla jäädi Belgiale ja Hollandile. Ometi on kurss määratud – Rio de Janeiro 2016. Ebareaalne? Muidugi. Isegi eliitgrupi meeskondadele võrdub pääs Riosse suure kordaminekuga.

Soomlased võivad olümpiamängudele kvalifitseeruda küll – rannavõrkpallurid Riikka Lehtonen ja Taru Lahti. Nad on sel hooajal lakkamatult võistelnud ja kogunud punkte, mis annab neile üldtabelis üsnagi lootustsisendava koha teise kümne lõpus. Hoopis edukamad on Kanadat esindavad eesti päritolu Kristina Väljas (28) ja Jamie Lynn Broder (30), kes jagavad praegu kaheksandat kohta. Olümpial mängib 24 naispaari.

Eesti saalimeeskond paikneb värskes maailma edetabelis 44. real, Euroopa meeskondadest on meist kõrgemal 17 koondist. Oktoobris mängib 16 meeskonda, sealhulgas Eesti, Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril Itaalias. Sügis algab huvitavalt.

 

Autor: Valeri Maksimov

Kommenteeri uudist

Kommentaar: September ja oktoober - eksamikuud