18.05.201920:00

Eesti ja Slovakkia kohtusid Rakveres kolme päeva jokksul kolmandat korda ja erinevalt kahest eelmisest mängust läks seekord võit külalistele. Meie koondise eest käis platsil 14 erinevat mängijat. Lõpuvile järel olid tablool numbrid Slovakkia kasuks 4:0 (33:31, 25:12, 25:22, 25:19).

Eesti alustas täna algkoosseisus sidemängija Robert Viiber, nurkades Andrus Raadik ja Rauno Tamme, temporündajatena Andri Aganits ja oma sajandal koondisemängul Henri Treial, diagonaalründajana Timo Tammemaa ning libero positsioonil Silver Maar. Tavaliselt temporündajana mängiva, alles eile koondisega ühinenud, Tammemaa katsetamine diagonaalründaja kohal oli ilmselgelt treenerite tänase päeva põhiline eesmärk.

Esimest geimi alustasid veidi paremini külalised, aga geim kulges siiski tasavägiselt, Eesti läks otsustavaid punkte mängima väikeses eduseisus kuid veidi jäi siiski puudu ning pika ja tasavägise lõpu pööras enda kasuks hoopiski Slovakkia 33:31. Heas hoos oli geimis Raadik, kes kogus meie parimana 8 (+4) punkti (13-st tõstest lõi mees punktiks 7 (53%) ja lisas ühe serviässa. Diagonaalründaja Tammemaa panustas 6 punktiga, aga rünnakutel suutis ta punktiks lüüa vaid 4 palli 14-st.

Teist geimi alustasime kahe vahetusega. Väljakule tuli Treiali asemel Mihkel Varblane ja Raadiku asemel Kristo Kollo. Lühidalt kokku võttes oli see geim täielik õudus, meie meeskonnal ei õnnestunud praktiliselt ükski mänguelement - Eesti vastuvõtt oli 27% (vastastel 64), rünnakute õnnestumine 26% (vastastel ülikõva 64). Geimikaotus Eestile 12:25.

Kolmandaks geimiks muutis peatreener Gheorghe Cretu taas koosseisu. Platsile tulid sidemängija Markkus Keel, tempod Varblane ja Mart Naaber, nurgad Tamme ja Märt Tammearu ning libero Stefan Kaibald. Diagonaalründajana jätkas Tammemaa. Geimi alustas see seltskond väga hästi minnes 4-5 punktiga juhtima. Geimi keskpaigas suutis Slovakkia siiski mängu tagasi tulla, mängumeeste punkte hakati mängima Eesti minimaalses eduseisus ning otsustavad punktid ja geimivõit läkski taas külalismeeskonnale 25:22. Geimi parim oli meie meeskonnas Rauno Tamme 4 (+1) punktiga, Tammearu ja Tammemaa lisasid kumbki 3.

Treenerite kokkuleppel mängiti ka neljas geim, kus Cretu tegi ühe vahetuse võrreldes kolmanda geimiga. Tamme asemel tuli mängu Kevin Saar. Geim kulges Slovakkia kindla kontrolli all ja võit neile üpris kindlalt 25:19. Positiivselt poolelt saab siit geimist kaasa võtta diagonaalründaja Timo Tammemaa etteaste. Tema arvele jäi 7 (+6) punkti rünnakute õnnestumise protsendiga 58%.

Kogu mängu kokkuvõttes oligi Tammemaa Eesti resultatiivseim 18 (+3) punktiga. Tema rünnakute õnnestumise protsent oli 38 (39-st tõstest punktiks 15), lisaks tõi ta 3 punkti blokist. Nurgaründajad Andrus Raadik ja Rauno Tamme lisasid kumbki 8 punkti, kusjuures kapteni kohuseid täitev Raadik käid platsil vaid esimeses geimis. Märt Tammearu lisas 7 (+4) ja samuti vaid ühes geimis mänginud Henri Treial 5 (+4) punkti.

Vastaste parim oli 14 (+8) punktiga nende diagonaalründaja Filip Gavenda.

Eesti koondise peatreener Gheorghe Cretu võttis 3-mängulise seeria kokku nii: „Selles seerias oli meil palju erinevaid ülesandeid. Kuna seltskonnas oli väga palju uusi mängijaid, siis keskendusime koostööle, samas tahtsin näha iga üksiku mehe võimekust tundmatus olukorras kohaneda ja leida meeskonnaga ühine keel. Tegime tööd kõigi mänguelementide kallal, noorematel meestel peaks olema nüüd parem ettekujutus selle kohta kuidas koondises tööd tehakse ja mida neilt oodatakse. Olen noortega väga rahul, kõik mängijad on näidanud professionaalset ja positiivset suhtumist, selles mõttes on meie ettevalmistuse esimene etapp selge õnnestumine“.

Konkreetselt kolmanda mängu tulemust kommenteeris Cretu väga rahulikult: „Eesmärk oli katsetada erinevaid koosseise ja anda kõigile võimalus end näidata. Arusaadav, et ükski nendest koosseisudest, keda täna väljakul nägite, ei ole kokku mänginud. Lisaks tahtsin näha kuidas Tammemaa saab hakkama enda jaoks uuel diagonaalründaja positsioonil. Timo saabus alles eile ja polnud kindlasti veel päriselt mänguvormis, aga see oli hea võimalus teda kohe testida. Kui ma oleks tahtnud seda mängu iga hinna eest võita, siis ma oleks mänginud täna teistsuguse koosseisuga“.

Eesti meeste koondise järgmine mäng on juba Euroopa Kuldliigas kui 25. mail mängitakse võõrsil Hispaaniaga. Kodus näeb koondist 2. juunil kui Tartus mängitakse esimene kodumäng Hollandi vastu.