23.07.201907:00

Täna, 23. juulil tähistab oma 70. juubelit teenekas võrkpallitreener Mari Ani.

Tallinnast pärit Mari Ani alustas oma treenerikarjääri 1974. aastal toonases TPI-s nais- ja meeskonna treenerina. Juba esimene hooaeg tõi noorele juhendajale naeratuse palgele. "Võtsin toonaselt TPI juhendajalt Ago Kaldelt üle neidude grupi ning tulime nendega juba esimesel hooajal Eesti meistriteks," meenutab Mari Ani oma treenerikarjääri kuldset stardipauku.

TPI-s töötas Mari Ani võrkpallitreenerina kuni 1999. aastani, mil ta kolis elama Rakverre ning alustas Rakvere spordikoolis tööd U-12 ja U-14 vanuseklassi poiste treenerina. Mari Ani tuntumateks õpilasteks on Ronald Järv, Kaspar Pomerants, Robert Viiber ja Hardi Paas.

Viimased kuus aastat on Mari Ani olnud võrkpallitreeneri postilt pensionil. Viimastel aastatel on ta pannud ennast proovile ka tennisetreenerina. "Võrkpall on ikka olnud minu suur armastus," tõdeb teenekas treener.

Mari kolmest lapsest kaks on samuti leidnud tee spordi juurde. Maret Ani on endine profitennisist ning treener Urmas Tali abikaasa Pille kuulus omal ajal Eesti koondisse korvpallis. Oma lemmikala käekäigul hoiab Mari Ani silma peal tänaseni. "Kindlasti lähen ka Hollandisse EM-ile meeskonnale kaasa elama," on tal sügisesed plaanid juba paigas.

 

Palju õnne ja tervist kõigi võrkpallisõprade nimel,

Eesti Võrkpalli Liit

Kommenteeri uudist

Mari Ani 70: võrkpall on mu suur armastus