Oliver Venno CEV Cupi poolfinaalis Kemerovo vastu. Foto: cev.eu

Oliver Venno vedas teisipäeval järjekordse supermänguga Istanbuli Galatasaray raskest seisust CEV Cupi finaali. Poolfinaalis oli Galatasaray vastaseks tugev Venemaa klubi Kemerovo Kuzbass, kellele avamäng kaotati 1:3. Kodus peetud kordusmängus tõi Venno 33 punkti ning aitas meeskonna 3:1 mänguvõiduni ning enda kasuks keerati ka kuldne geim. Finaalis ootab Galatasaray´d ees Itaalia tippklubi Trentino. 

Venno tunnistab, et poolfinaalseeria eel oli raske edu loota, ent ka avamäng õnnestus paremini, kui loodeti ja numbrid ehk näitavad. "Algul tõesti ei arvanud, et võime neid võita, aga juba Venemaal suutsime tegelikult päris hästi vastu hakata ja teadsime, et kodus on juba suurem võimalus neid hammustada. Ilmselt oli teine poolfinaal kogu meeskonna parim esitus sel hooajal, kõik asjad sujusid. Eks koduseinad toetasid ka kõvasti, 500-600 fänni oli kohal ja seda on rohkem kui tavaliselt meie mängudel," rääkis diagonaalründaja, kelle sõnul teevad meeskonna toetajad Türgi pallimängufännidele omaselt korralikult lärmi.

CEV Cupi võitja selgub samuti kahe mänguga. Esimene finaalseeria kohtumine toimub 19. märtsil Trentinos, kordusmäng Istanbulis 26. märtsil. Venno kinnitab, et kuigi ka Trentino näol on tegu täieliku tippmeeskonnaga, usub ta oma meeskonna edusse. "Et meil on enne finaali veel Türgis liigamäng ja ka karikamängud, siis hetkel pole me veel Trentino peale mõelda jõudnud. Muidugi on tegu väga tugeva vastasega, ent ka Kemerovo oli ju kindel favoriit ja tippmeeskond, aga me võitsime neid. Kordusmäng toimub taas meie saalis ja see on väga suureks eeliseks. Meie läheme ikka finaali võidumõtetega," lisas Venno. 

Venno on Türgi liiga resultatiivsustabeli tipus olnud juba mitmel hooajal, ent ei oska kinnitada, kas Türgis veedetud aastad on tema võrkpallurikarjääri parimad. Eelmisel aastal vedas eestlane Maliye Piyango CEV Challenge Cupi poolfinaali. "Seda on keeruline öelda, aga siin mängimine kuidagi tõesti sobib mulle igas mõttes. Meeskonna treeningud sobivad, need on võrreldes eelmise meeskonna Maliyega hoopis teistsugused. Ka treeneri käekiri sobib mulle," kirjeldab sportlane, kes naudib ka pärast kolme aastat Ankaras elamist keskkonnavahetust ehk Istanbuli. Venno pikendas neil põhjustel Galatasarayga lepingut veel üheks hooajaks. "Kõik osapooled on rahul ja ma ei näinud põhjust, miks mitte siin jätkata."

Kommenteeri uudist

Oliver Venno usub Galatasaray edusse ka võimsa Trentino vastu