27.08.201920:45
I tugevusgrupp

Esmaspäeval pandi suveilma saatel hoogne punkt tänavu sündinud Pirita rannavolle karikasarjale. Kõik 7 turniiri möödusid maksimaalse osalejate arvuga ja tasavägiste heitlustega. Kokku osales turniiridel 131 rannavollesõpra.

Kolmanda ja ühtlasi viimase meespaaride turniiri Burger Kitchen tänavagurmee ja Sportland auhindadele võitsid I tugevusgrupis Argo Arak ja Jaanus Kuller ning II tugevusgrupis Siim Ennemuist ja Aivar Kukk.

Ajakava keeras juba enne turniiri algust pea peale liiklusõnnetus Narva maanteel, mis oli liikluse praktiliselt seisma pannud. Planeeritud avavileks oli I tugevusgrupi ühest alagrupist täiskoosseisus kohal vaid üks paar - Aleksei Povjakel ja Villu Vahter. Härrasmehelikult soovisid nad siiski võidud mänguga välja teenida ja nii nihutati ajakava 30 minutit hilisemaks, mistõttu pidid alagruppide kolmandad ja neljandad kohad piirduma I tugevusgrupis vaid kolme mänguga ning kohti 5.-8. välja ei mängitud.

I tugevusgrupis pääsesid alagrupist kindlalt edasi Arak ja Kuller ning Ruslan Bjurkland ja Andres Leismann. Teisest alagrupist liikusid edasi Povjakel ja Vahter ning Rauno Haidla ja Karmo Saviauk. 

Poolfinaalid möödusid üsna ühepoolselt. 21:14 tulemusega tagasid koha finaalis Arak ja Kuller, kes võitsid Saviaugu ja Haidla ning Bjurkland ja Leismann, kes mängisid 21:13 üle Povjakeli ja Vahteri. Finaal ja pronksimatš pakkusid pealtvaatajatele tõelist rannavõrkpalli meistriklassi, kus kord oli peal üks ja siis jälle teine võistkond. Mõlemad mängud lõppesid skooriga 22:20, kui finaalis suutsid geimi lõpu enda kasuks pöörata Kuller ja Arak ning pronksimatšis Haidla ja Saviauk.

Haidla kommentaar: „kuna olime neile juba alagrupis kaotanud, siis teadsime, et niisama paitama ei saa minna ning peame täiega panema, et tuleks teistsugune tulemus”. Haidla lisas ka, et nad muutsid mängujoonist: “et mängu mitmekülgsemaks teha, käisime rohkem vaheldumisi blokis, mitte ei jäänud kindlatele kohtadele nagu alagrupikohtumises.” Arak ja Kuller arvasid kui ühest suust, et nende kaotuseta turniiri saladuseks oli pingevaba ja rõõmsameelne mäng, mis jäi ka pealtvaatajatele silma.

II tugevusgrupi ühes alagrupis tekkis kolme võistkonna vahel võrdne punktide seis ning tuli kasutusele võtta reitingu kalkulatsioon. Peakohtunik Laura Rogenbaumi arvutusi jälgis ärevalt kogu osalejaskond, ühed tahtsid teada, kas pääsevad play-offi ja teised tundsid huvi oma vastaste vastu. Ülinapilt said sel korral edasi Eduard Ševtšenko ja Daniel Matuljonis. Nende ees tagas täiseduga alagrupivõidu duo Siim Ennemuist ja Aivar Kukk. Kusjuures paar mängis koos esmakordselt, kuivõrd Aivar Kuke senine paariline Kaido Aidama vigastas laupäeval õnnetult hüppeliigest.

Teises alagrupis oli pilt selge: esimesena said edasi Kristo Fedoritš ja Kevin Helimets ning nende järel Margus Õun ja Mersin Võrno. Alagrupi võitjad ei komistanud ka poolfinaalides ning nii mängisidki finaalis alagruppide võitjad omavahel ja alagruppide teised kohad pronksi peale. Finaalis jäid peale Ennemuist ja Kukk, kolmanda koha saavutasid Õun ja Võrno. Aivar Kukk arvas, et eelkõige sai määravaks tuulega kohanemine, mis neile endalegi üllatusena väga sujuvalt kulges.

Viimasel turniiril viidi läbi ka Merele.ee kampaania loosimine. Õnnelik võitja Mari-Liis Laaniste saab ühes oma kümne sõbraga minna kaheks tunniks Tallinna lahele purjetama. 

 

Põnevaid fakte Pirita rannavollest:

· Igal turniiril oli kohal maksimaalne arv osalejaid. Enamustel võistlustel 16 paari, ent naiste esimesel etapil lasti peale koguni 20 paari

· Pirita turniiri sünd rõõmustas kokku 131 rannavollesõpra. Naiste neljal turniiril käis kokku osalemas 58 unikaalset osalejat, neljandik oli kohal igal etapil. Meeste kolmel turniiril osales kokku 73 mängijat

· Auhinnalaud koosnes parimatest toodetest ja teenustest, mille koguväärtus oli 6000 eurot

Korraldajad teevad kummarduse toetajatele: Sportland, Maks&Moorits, Berrichi, Nopri Talumeierei, Burger Kitchen Tänavagurmee, Merele.ee, Elli küünlad, Sillever, Beach Box Camps, Tilk! bio looduskosmeetika, Fleur Royale by Peter Boeijkens, Fansurf Surfikool, Metroprint, Peipsi Kurk, Europark, O’Learys meelelahutuskeskus. Aitäh ka NOBEle rannatoolidega pealtvaatajate mugavuse tagamise eest ja St Patricksile

Turniiride sari sündis kingitusena Eesti võrkpall 100 juubeliaastaks ühe rannavolle entusiasti, Inga Parve, eestvedamisel. Abiks olid sõbrad ja kolleegid. Eriline tänu kuulub Kalle Laasbergile, kes igal turniiripäeval Pirita täismanuaalsete postisüsteemide tõttu mitu tundi platside kordaseadmiseks kulutas. Marko Saviaugu pildid eilsest turniirist on leitavad SIIN

Ruslan Bjurklandi video autasustamisest: 

 

I tugevusgrupi paremusjärjestus (kohti 5.-8. välja ei mängitud):

1. Argo Arak/Jaanus Kuller

2. Ruslan Bjurkland/Andres Leismann

3. Rauno Haidla/Karmo Saviauk

4. Aleksei Povjakel/Villu Vahter

5.-6. Rauno Riiner/Mihkel Hiielaid

5.-6. Indrek Verro/Kaarel Kais

7.-8. Urmas Piik/Rein Tiisaar

7.-8. Armands Putnis/Valdis Stalidzans

 

II tugevusgrupi paremusjärjestus:

1. Siim Ennemuist/Aivar Kukk

2. Kristo Fedoritš/Kevin Helimets

3. Margus Õun/Mersin Võrno

4. Eduard Ševtšenko/Daniel Matuljonis

5. Tarmo Luik/Toomas Matsalu

6. Rait Metsaste/Karel Lumik

7. Andrus Arbeiter/Karl-Rauno Miljand

8. Indrek Kiis/ Albert Strashnov

 II tugevusgrupp

Kommenteeri uudist

Pirita rannavolle karikasari sai väärika punkti