14.08.201912:10
Esikolmik

Kui hea peremees ei lähe paduvihmaga isegi koeraga välja, siis Pirital võistles naispaaride neljandal ehk viimasel turniiril koguni 16 paari.

Võistluste kohtunikeduo Laura Rogenbaum ja Rauno Riiner hindasid kõrgelt osaliste rõõmsameelsust olenemata väljakutsuvatest ilmastikuoludest. Riiner lisas, et kui väikesed tüdrukud on tehtud suhkrust, jahust ja maasikavahust, siis tuleb välja, et naiste puhul see ütlus vett ei pea. Rogenbaum kirjeldas võistlustingimusi seigaga, kus ta vennalastel kadus taju mere ja kaldal oleku vahel ning joosti täisriietuses vette. Vihm lakkas alles finaalide ajal. Võistlussarja korraldaja Inga Parve naljatles, et ei tasu paar päeva enne turniiri päikeselisele turniiripäevale viidata - karma.

Alagrupist edasipääsjad selgusid kindlate tulemustega ja surnud ringide kalkulatsioone sel korral Rogenbaum/Riiner duo rehkendama ei pidanud. Pöörased kohtumised said alguse veerandfinaalidest, kus intrigeerivaima ja dramaatiliseima tulemuse eest hoolitsesid hilisemad üldvõitjad Merilin Paalo ja Mari Loorman, kes tulid välja 18:20 kaotusseisust Merilyn Jõearu ja Maret Kuuse vastu ning tagasid enda edasipääsu poolfinaali 27:25 võiduga. Inga Parve ja Anna-Liisa Peetmaa tagasid ülinapi 22:20 võiduga Gerli Toomela ja Silja Ostrovi üle koha poolfinaalis. Toomela ja Ostrov ütlesid mängujärgselt, et selliste tasavägiste mängudega tekibki areng, mis on kõikide mängusõprade suurem eesmärk. Karen Oja ja Monika Sild võidutsesid 21:16 tulemusega paari Johanna Maar ja Ave Kuusk ning Annaliisa Mals ja Maria Säästla paari Anna Zadorožnaja ja Kaisa Karjane üle.

Poolfinaalis võitsid Paalo ja Loorman 21:18 tulemusega Malsi ja Säästla ning Parve ja Peetmaa 21:19 resultaadiga Oja ja Silla. Pronksiheitluses toimus 22. juuli turniiri kordusetendus, kui Mals ja Säästla tõestasid taas enda paremust Oja ja Silla üle, kusjuures seiski oli täpselt sama - 21:14. Finaalis tõestasid Paalo ja Loorman ülikindla mänguga enda paremust Parve ja Peetmaa üle. Mäng lõppes koguni 21:13 seisuga.

Paalo tundis, et finaalis tegid nad hea etteaste. "Tõime kaitses palle üles ja ei eksinud ise väga palju. Veerandfinaalis ja poolfinaalis eksisime ise palju rohkem, aga õnneks suutsime mõlemas mängus kaotusseisust välja tulla ja kohtumised enda kasuks pöörata. Võib-olla aitas nendes just suurem kogemus, mida meil Mariga kahepeale jagub."

Loorman lisas: "tunne, et meil võib hästi minna, oli mul turniiri algusest saati sees, sest Merilin on kaitsehunt ja me täiendame teineteist hästi - vähemalt teoorias. Õnneks tuli ka praktikas päris hästi välja. Pärast esimese mängu kaotust Gerli ja Silja vastu keris hästimineku tunne veidi väiksemaks, see-eest olid veerand- ja poolfinaali võit magusad. Mõlemas õnnestus meil esialgu suurelt tagaajaja rolli jääda. Pirita etappidel on alati osalenud suhteliselt võrdsed paarid. Vihmas ja tuules on kõikidel keerulisem ja tase ühtlustub raskete tingimuste tõttu veelgi. Minu jaoks on Pirita rand nagu kodusaal. Auhinnad on toredad ja korraldusliku poole pealt on kõigele mõeldud. Üks, millest veidi kahju on, on see, et Pirita platsidel mängib iga päev ilusa ilmaga väga palju vollehuvilisi, ka minu sõpru, kes võistluspäevadel kõrvale jäävad ja endale alternatiivset mängukohta otsivad. Olen kindel, et Pirita võistlusel on ka järgmisel aastal suur menu. Loodan, et see võistlus tuleb taas." 

Parve kommenteeris, et olid Peetmaaga finaalis justkui peata kanad, kuidagi ei suudetud vastaste koostööd lõhkuda. Arvestades asjaolu, et Peetmaa nihestas laupäeval Hiiumaa turniiril hüppeliigest ja Parve puus ootab arstlikku ülevaatust, oli teine koht siiski rahuldav tulemus.

Paalo leiab, et Pirita turniir on Tallinnas igati vajalik, et saaks ennast tihedamini proovile panna. "Usun, et see annab palju juurde ka nendele paaridele, kes tahavad osaleda Grand Prixidel, kus võstluskogemus on väga oluline," ütles ta.

Korraldajad tänavad auhinnalaua katjaid: Elli küünlad, Peipsi kurk ning loosiauhindade eest ASSA Abloy´d. Pirita rannavolle karikasarjas on jäänud veel vaid viimane turniir, 26. augustil meespaaridele. Auhinnad paneb I tugevusgrupile välja Sportland ja II-le Burger Kitchen Tänavagurmee. Registreerumine on avatud SIIN.

Karikasarja looja Inga Parve võttis ka naiste numbrid kokku. "Pirita turniiri sünd rõõmustas neljal etapil kokku 58-t naist, koguni neljandik oli kohal igal etapil ning see valmistab väga head meelt," rääkis Parve. 

 

Naiste viimase turniiri paremusjärjestus:

1. Merilin Paalo/Mari Loorman

2. Inga Parve/Anna-Liisa Peetmaa

3. Annaliisa Mals/Maria Säästla

4. Karen Oja/Monika Sild

5.-8. Silja Ostrov/Gerli Toomela

5.-8. Maret Kuuse/Merilyn Jõearu

5.-8. Anna Zadorožnaja/Kaisa Karjane

5.-8. Johanna Maar/Ave Kuusk

9.-10. Kädi Böckler/Marta Nelis

9.-10. Dace Azace/Marika Raiski

11.-12. Gertrud Alatare/Karin Lassi

11.-12. Olga Bõstrova/Miia Kraun

13.-14. Merli Suu/Annemar Neiland

13.-14. Helina Loor/Helis Lipping

15.-16. Jaana Timofejeva/Marju Sillasoo

15.-16. Piret Prangel/Karolina Lõhmus

Vapper fänn vihmasajus 

Kommenteeri uudist

Pirita rannavolle karikasarja naispaaride viimane etapp toimus paduvihmas