Eesti rahvusmeeskond 2019

2019. aastal osaleb rahvusmeeskond Euroopa Kuldliigas, mille finaalturniir toimub Tallinnas 21.-22. juunil. Suve teises pooles osaletakse EM-finaalturniiril. 

Sõpruskohtumised Rakveres:

16.05 Eesti - Slovakkia

17.05 Eesti - Slovakkia

18.05 Eesti - Slovakkia

Kuldliiga alagrupiturniiri ajakava:

25.05 Hispaania - Eesti

29.05 Horvaatia - Eesti

2.06 kell 20.00 Eesti - Holland (Tartu Ülikooli spordihoone)

8.06 kell 20.00 Eesti - Horvaatia (Tartu Ülikooli spordihoone)

12.06 Holland - Eesti

15.06 kell 20.00 Eesti - Hispaania (Tartu Ülikooli spordihoone)

Kuldliiga finaalturniiri ajakava:

21.06 kell 16.00 I poolfinaal

21.06 kell 19.00 II poolfinaal

22.06 kell 16.00 Pronksimäng

22.06 kell 19.00 Finaal

Tartus toimuvatele mängudele saab pileteid osta SIIT. Finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja ning koha nelja seas tagab ka korraldaja ehk Eesti meeskonnal on koht nelja seas olemas.

Rahvusmeeskonna kandidaadid:

Sidemängijad: Kert Toobal (Lubini Cuprum, Poola), Markkus Keel (SK Posojilnica Aich/Dob, Austria), Robert Viiber (Odolena Voda, Tšehhi), Andres Toobal (klubita), Renet Vanker (Selver Tallinn).

Diagonaalründajad: Renee Teppan (Belchatowi Skra, Poola), Oliver Venno (Istanbuli Galatasaray, Türgi), Hindrek Pulk (Bigbank Tartu), Timo Tammemaa (Maaseiki Greenyard, Belgia; Tammemaa tegutseb diagonaalründaja kohal kuni 31. maini).

Nurgaründajad: Robert Täht (Izmiri Arkas Spor, Türgi), Andrus Raadik (Savo Volley, Soome), Kevin Saar (Luzerni Volley, Šveits), Rauno Tamme (Saaremaa VK), Kristo Kollo (VBC Mondovi, Itaalia), Märt Tammearu (Bigbank Tartu).

Temporündajad: Ardo Kreek (Pariisi Volley, Prantsusmaa), Andri Aganits (Maaseiki Greenyard, Belgia), Mart Naaber (Bigbank Tartu), Mihkel Varblane (Selver Tallinn), Henri Treial (VBC Mondovi, Itaalia), Timo Tammemaa (Maaseiki Greenyard, Belgia).

Liberod: Rait Rikberg (Bigbank Tartu), Silver Maar (Pärnu VK), Stefan Kaibald (Bigbank Tartu).
Staff: Gheorghe Cretu (Peatreener), Rainer Vassiljev (Treener), Mirko Fasini (Treener), Alar Rikberg (Statistik), Gardo Maruste (Füsioterapeut), Mikk Pärn (Massöör), Robin Ristmäe (Mänedžer)

Varus: Oliver Orav (Selver Tallinn, diagonaalründaja), Johan Vahter (Saaremaa VK, libero), Alex Saaremaa (Bigbank Tartu, temporündaja).

Peatreener: Gheorghe Crețu; treener: Rainer Vassiljev; ÜKE treener: Mirko Fasini; füsioterapeut: Siret Kalbus; statistik: Alar Rikberg; mänedžer: Robin Ristmäe.

2019. aasta EM-finaalturniiriks valmistumine

Sõpruskohtumised Türgis:

17.08 Türgi - Eesti

18.08 Türgi - Eesti

19.08 Türgi - Eesti

Sõpruskohtumised Soomes:

28.08 Soome - Eesti

29.08 Soome - Eesti

30.08 Soome - Eesti

Sõpruskohtumised Tallinnas:

4.-5.09 Turniir: Eesti, Venemaa, Valgevene

Eesti alagrupimängude ajad EMil (kohalik kellaaeg):

13.09 kell 17.00 Eesti - Poola (Rotterdam, Rotterdam Ahoy hall)

14.09 kell 19.00 Eesti - Montenegro (Rotterdam, Rotterdam Ahoy hall)

15.09 kell 19.00 Tšehhi - Eesti (Rotterdam, Rotterdam Ahoy hall)

17.09 kell 20.00 Eesti - Holland (Amsterdam, Sporthallen Zuid hall)

18.09 kell 17.00 Ukraina - Eesti (Amsterdam, Sporthallen Zuid hall)

Kõik alagrupid:

A-alagrupp: Prantsusmaa, Itaalia, Bulgaaria, Portugal, Kreeka, Rumeenia

B-alagrupp: Belgia, Serbia, Saksamaa, Slovakkia, Hispaania, Austria

C-alagrupp: Sloveenia, Venemaa, Soome, Türgi, Makedoonia, Valgevene

D-alagrupp: Holland, Poola, Tšehhi, Eesti, Ukraina, Montenegro