03.09.201810:00
Kuressaare - Sparta (Foto: Kristi Põld)

Saaremaa võrkpallinaiskond on aastakümneid andnud tooni Eesti erinevates liigades – üle 20 aasta tagasi osaleti Meistriliigas, seejärel rahvaliigas, siis liiguti esiliigasse ja nüüd naastakse taas Eesti Meistriliigasse.

Võistkonna eestvedaja Kristi Põld ütles, et Saaremaa naiste võrkpall on eksisteerinud juba aastaid ja järjepidevust peaks ikka hoidma. "Läbi aegade on Saaremaa Spordikoolist sirgunud häid mängijaid, kes nii Eestis kui ka väljaspool on Saaremaad hästi esindanud. Näiteks Anne Poopuu, Aigi Uljas, Eva Ljubetski, Liisel Nelis ja õed Peidid. Usun, et Saaremaa naiskonna eksisteerimine on aidanud ja aitab kaasa nii mõnegi Spordikooli õpilase arengule ja on hüppelauaks suurde võrkpalli," rääkis Põld saarevolley.ee-le. 

Ta lisas, et naiskonna järjepidev osalemine Eesti erinevatel tiitlivõistlustel hoiab Saaremaa võrkpallinaisi veel ala juures. "Varasemalt on naisi ja ka tüdrukuid motiveerinud võrkpalliga tegelema see, et kahe aasta tagant saab kodusaart esindada saarte mängudel. Nüüd kolmedel järgmistel mängudel saalivõrkpall spordialade nimistusse ei kuulu. Naistele ja tüdrukutele tuli leida uus väljund ning selleks on nüüd osalemine Meistriliigas," selgitas Põld otsuse tagamaid.

Eelmise aasta naiskonnast on uuel hooajal Saaremaal kohalikest jätkamas Janne Järvalt, Andra Vabar, Cristin Lepp ning noored Kätriin Põld ja Maike Kadaja. Aastase pausi järel on jälle valmis platsile jooksma Maria Varik ja oma kogemustega on sellel aastal nimekirjas ka Saaremaale naasnud Kaia Piipuu. Naiskonna juures jätkab ka eelmise hooaja mängiv treener Raili Sepp, kuid sel hooajal keskendub ta ainult abitreeneri ametile, olles naiskonna treeneriks Saaremaal treenivatele palluritele.

Enne hooaja algust on kõikidel mängijatel emotsioon ja tahe tõusnud mitme pügala võrra. Kaia Piipuu tõdes, et Meistriliigasse mängima minek tekitas temas üllatusliku tunde. "Asi tundus huvitav ja uus väljakutse on ju selleks, et see vastu võtta," rääkis Piipuu. Janne Järvalt on natuke kõhkleval seisukohal, sest treeningud hakkavad toimuma paralleelselt nii Tallinnas kui ka Kuressaares. "Kuidas saame ühtse hingamise ja võistkonnavaimu, sellest oleneb kindlasti palju," analüüsis Järvalt. Cristin Lepp oli aga positiivselt üllatunud, et võistkond sellel aastal Meistriliigasse mängima suundub. "See tekitaks minus väga palju häid emotsioone ja kuna enne ei ole ma nii kõrgel tasemel mänginud, siis tundub asi väga põnev," rääkis Lepp õhinal. Andra Vabar on veendunud, et naiskond on konkurentsivõimeline ning pakub ohtralt kõneainet nii Saaremaal kui mandril. Naiskonna treener Raili Sepal on augustikuu keskpaigast saati käed ja jalad juba tööd täis. "Saarlastel on väga vahva endiste Siina Sillarti õpilaste punt, keda toetavad Ene Kase kasvandikud ja oma tuge pakuvad ka Toivo Lepa neiud – see kooslus on hakanud ühtsena toimima. Ennekõike ootan algavast hooajast seda, et mängijad saaksid rohkesti kogemusi, eneseusalduse suurenemist ja oma võimete realiseerimist," tõi Sepp välja, mida oma mängijatelt ootama hakkab.

Noormängija Maike Kadaja on aga väga ootaval seisukohal, sest see on suur võimalus veelgi rohkem areneda ja see paneb kindlasti rohkem ka pingutama. Kätriin Põllu sõnul on igati õige aeg Meistriliigasse mängima suunduda. "See motiveerib veelgi rohkem naisi võrkpalli juures olema ja pingutama, sest mängitakse ju oma kodusaare eest," võttis Kätriin Põld Meistriliigasse siirdumise kokku.

Treeneri sõnul on tulemusi keeruline ennustada, sest teiste võistkondade komplekteeritust veel ei tea. "Oma mängijad proovin saata igale mängule selle teadmisega, et pärast mängu saaksime sirge seljaga väljakult lahkuda. Usun, et sellel hooajal saab meie tugevuseks olema entusiasm ja tahe mängida maksimaalse pingutusega. Miinuseks aga see, et me ei saa terve võistkonnaga igapäevaselt treeninguid üheskoos teha," ütles Sepp.  

Lähiajal selgub, kes mandril pallivatest mängijatest hakkavad Saaremaa naiskonnas kaasa lööma ja kes on naiskonna peatreener.

Kommenteeri uudist

Saaremaa naiskond naaseb Meistriliigasse