03.05.201917:20

Eesti Võrkpalli Liit ja Oma Ehitaja rajavad või korrastavad tänavugi projekti „Võrguplatsid korda” raames üle Eesti kümme võrkpalliväljakut. Žürii on välja valinud kuus võitjat, neile lisandub nädal aega Postimehe keskkonnas vältava rahvahääletuse käigus veel neli.

Projekti suurtoetajana jätkab ehitusettevõte Oma Ehitaja, kes tarnib väljakute korrastamiseks ja komplekteerimiseks vajalikud vahendid. Sel suvel jõutakse 100 väljakuni, mis sobitub suurepäraselt Eesti võrkpalli 100. juubeli tähistamisega.

Kokku laekus seekord 32 taotlust ja vaid kaks nendest on varasemalt kandideerinud.

„Võrguplatsid korda” žüriisse kuulusid Oma Ehituse juhatuse esimees Kaido Fridolin, Eesti Võrkpalli Liidu president Hanno Pevkur ja peasekretär Helen Veermäe, rahvusmeeskonna kapten Kert Toobal ja Eestit Pekingi olümpiamängudel esindanud rannavõrkpallur Rivo Vesik.

„Võrguplatsid korda” projektijuhi Tauno Lipu sõnul olid osalejad oma visiooni korralikult läbi mõelnud. „Jätkuvalt on näha, et avalduse esitajad on sellesse kõvasti panustanud. Kasutatud oli ohtralt videomaterjali ja igal osalejal oli oma kindel visioon võrkpalliväljaku kasutamise osas. Kõigi ühine eesmärk on, et võimalikud paljud saaksid suvel võrkpalli mängida ja "Eesti on võrkpallimaa" kuvandit seeläbi veelgi enam kinnitada," rääkis Lipp.

Neli väljakut selguvad rahvahääletuse tulemusel, hääletada saab Postimehe veebikeskkonnas kuni 10. maini.

Žürii valitud kuus võitjat:

 1. Holste Pere Selts, Viljandimaa
 2. Iisaku Gümnaasium, Ida-Virumaa
 3. Aruvälja suurküla selts, Pärnumaa
 4. MTÜ Võru Võrkpalliklubi, Võrumaa
 5. MTÜ Tammistu külaselts, Harjumaa
 6. MTÜ Rannahunt, Harjumaa

10 väljakut, mis lhevad Postimees.ee keskkonnas rahvahääletusele:

 1. Estrella Wakepark, Harjumaa  Rannavõrkpalli plats, mis asub rannas rahvarohkes kohas. Võrkpalliväljak oleks avatud kasutamiseks kõigile alates maikuust kuni septembri lõpuni.
 2. Oru Spordiklubi MTÜ, Läänemaa  Värskelt loodud noortekeskus ja järjest noorenev küla. Tühermaale tekitatakse spordiväljak koos staadioni ja erinevate palliplatsidega.
 3. Põhja-Tallinna Valitsus, Harjumaa  Merimetsa rannavõrkpalli terviseraja väljakute kasutustihedus on suur. Männimetsas paiknevate väljakute vahetus läheduses asuvad lasteaed ja koolid.
 4. Tapa Vallavalitsus, Lääne-Virumaa  Kalijärve äärde planeeritav rannavõrkpalliväljak. Soodsa geograafilise asendi ja looduslike tingimuste tõttu suurepärane koht sportimiseks.
 5. Eesti Hooldekande selts, Pärnumaa  Viira Kodu noored/töötajad tegelevad aktiivselt võrkpalli mängimisega. Hea platsi olemasolul hakatakse korraldama erivajadustega inimeste võrkpalliturniire.
 6. Essu mõis, Lääne-Virumaa  Aktiivne sporditegevus ja sportlik külavanem on valmis korraldama õhtuseid võrkpallilahinguid. Suvekuudel veedavad paljud lapsed aega vanavanemate juures, mis annab lastele suurepärase võimaluse sportimiseks.
 7. Põhja Pärnumaa vald, Pärnumaa  Pärnajõe küla noored treenivad külmadel aegadel koolimajas ja sooviksid enda treeninguid jätkata suvel korralikul võrkpalliväljakul.
 8. Alutaguse vald, Ida-Virumaa  Kiika küla keskuses asuv vana ja räsitud võrkpalliväljak vajab taastamist. Teiste taastatud spordiväljakute kõrvale ootab oma järge võrkpalliväljak.
 9. Valgeranna kämping, Pärnumaa  Rannavõrkpalliväljak, mis on mõeldud nii kohalikele kui turistidele, kus oleks võimalik korraldada ka suuremaid võistluseid. Suurepärane koht vaba aja veetmiseks ja sportimiseks.
 10. Paide linnavalitsus, Järvamaa  Joodi küla pargis toimusid äsja talgud, mille käigus puhastati park võsast ja peeti ka mõttetalgud. Mõtterünnakus seati eesmärkideks võrkpalliväljaku, laste mänguväljaku ja jõusaali trenazööride rajamine. 

Kommenteeri uudist

Selgusid „Võrguplatsid korda” konkursi võitjad ja rahvahääletusele pääsejad