16.12.201912:20

  Eesti Võrkpalli Liidu koolikülastused jätkusid 12. detsembril, kui oma kodukooli, Kolga põhikooli külastas Selveri libero Sten Vahtras koos oma poolakast võistkonnakaaslase Damian Czetovicziga.

  EVF tõi koolidele omalt poolt kingituseks võrkpalle, millele Vahtras ja Czetovicz autogramme jagasid ning tublimad võrkpallilapsed said mälestuseks ka tippvõrkpallurite poolt signeeritud mängusärke.

  Kolga kooli saali oli kogunenud umbes poolsada last, teiste hulgas ka Sten Vahtrase väikevend. "Alustasin siin Kolgal võrkpallitreeningutega just õpetaja Signe Teesalu juhendamisel, põhikooli lõpus hakkasin käima juba Selveri treeningutel Tallinnas," rääkis Vahtras saali kogunenud lastele ning julgustas neid kohalike treeningutega liituma, et tulevikus võrkpalli abil maailma näha ja positiivseid emotsioone kogeda.

  Mõlemad tippmängijad õpetasid lastele võrkpalli põhielemente ja näitasid ka ise ette, missugune näeb välja rünnak ja kuidas lüüakse hüppelt servi. Poolast Olsztynist pärit Czetowicz sõnas, et selline koolides käimine on tema jaoks uus, aga huvitav kogemus. "Läksin ise õppima võrkpalli internaatkooli juba 12-aastasena ja nüüd olen oma oskusi täiendamas Tallinna Selveris," ütles poolakas, kes ise unistab pääsust Itaalia liigasse.

  Kohtumise lõpetasid juba traditsiooniks saanud autogrammide jagamine Eesti koondiste postkaartidele ja lastega koos pildistamine. Kolga põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja Signe Teesalule oli kohtumine oma endise õpilasega vägagi nostalgiline hetk ja andis jõudu ka edaspidi uute Sten Vahtrase mantlipärijatega tegeleda.

  Kommenteeri uudist

  Sten Vahtras tõi oma endisse kodukooli Kolgal ka Damian Czetoviczi