TÜ/Eeden - TTÜ/Tradehouse (Foto: skduo.ee)

Algavast hooajast toetab Bigbank AS nii Tartu võrkpalli meeskonda kui naiskonda. Eile anti pidulikult üle mõlema võistkonna kolme järgmise aasta toetussumma, mis on kokku 450 000 eurot. Eelnevalt Tartu Ülikool/Eedeni nime kandnud naiskond alustab sellel hooajal uue nime alt, milleks on Tartu Ülikool/Bigbank.

"Algaval hooajal lisandub Tartu meeskonda eelmisel hooajal Saaremaa võistkonda vedanud Hindrek Pulk ja tagasi tuleb ka austraallane Samuel Walker, kes eelmise hooaja lõpus end vigastas," lausus Bigbank Tartu meeskonna esindaja ja MTÜ SK Duo juhatuse esimees Alari Jõesaar. 

"Üritame mõlemad võistkonnad veelgi paremini toimima saada. Tartu meeskonna treenerina jätkab eelmise hooaja lõpus peatreeneri toolile tõusnud Andrei Ojamets ja naiskonda hakkab juhtima Kristjan Kais. Meeste võistkonnas jätkavad koondislased Rait Rikberg, Stefan Kaibald ja Mart Naaber. Sidemängijateks on ukrainlane Dmytro Shlomin ja eelmisel hooajal esiliigas Maaülikooli meeskonna võiduni viinud Valgast pärit mängumees Maksim Ševtšenko. Pärnust tõime ära ka Eesti andekaima noormängija Mart Tammearu," lisas Jõesaar.

Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi juhatuse esimehe Harry Lembergi sõnul on oluline, et ülikoolilinna esindusnaiskond peab olema eelkõige ülikoolikeskne. "Peame hariduse omandamist sama oluliseks kui heade mänguoskustega võrkpalluri arenemise võimalust. Uue multifunktsionaalse saali valmimisega on meil Eesti parimad treening- ja võistlustingimused," märkis Lemberg.

"Tartu Ülikooli naiskonna eelmise hooaja koosseisust on lahkunud kuus mängijat, neist koguni viis emapuhkusele, kuid usume, et mõne aasta pärast on nad naiskonna juures tagasi. Naiskonna eesmärgiks on olla parim nii Eestis kui ka Baltikumis," lisas Lemberg.

Naiskonna tuumik koosneb jätkuvalt Tartu Ülikooli tudengitest, eesotsas Eesti rahvusnaiskonna liikmete Ingrid Kiiski ja Liis Noormetsaga. Uute tulijatena lisanduvad U20 vanuseklassi Eesti meistrid, kuulsast spordiperekonnast pärit nurgaründaja Jade Šadeiko ja libero Siiri Mari Sikk. Lisandub ka rannavõrkpallis Eesti tippu kuuluv diagonaalründaja Juudit Kure-Pohhomov. Võistkonna vaateväljas on veel Tartu Ülikooli õppima tulnud Mona Marandi ja Võru SK kasvandik Annabel Huik. Samuti treenivad osaliselt naiskonnaga ja koputavad võistkonna uksele neli andekat noormängijat: sidemängija Kertu Kollo, keskblokeerijad Laura Laas ja Katariina Vengerfeldt ning nurgaründaja Helerin Hansman.

 

Allikas: skduo.ee

Kommenteeri uudist

Tartu naiskonna uus nimi on Tartu Ülikool/Bigbank