MM. Lahingutandriks valiti Lodz, vastamisi on Poola ja Venemaa. Sõjapasunad hüüavad pool kümme. Võidab Poola, jääb Euroopa meister Venemaa medalisaajate hulgast välja. Võidab tulemusega 3:1 või 3:0 Venemaa, kukub peakorraldaja Poola ja poolfinaali lähevad Brasiilia ja Venemaa. Uskumatu „loositulemus“ viis veerandfinaalis ühe kolmikusse just nimetatud kolm.


Olukord tekitab kohapeal ärevust. Venemaa võrkpallureid, kuhu nad ka ei läheks, saadavad turvamehed ja politseinikud. Jumal hoidku, kui keegi midagi provokatiivset korda saadab ja sellele jõuliselt vastatakse! Ainet selleks ei tohi anda. Kui Venemaa võrkpallurid soovisid vabal päeval jõusaali külastada, saatis nende 25-minutilist jalutuskäiku seitsmest autost koosnev eskort.


Kõiki tähtsamaid mänge on külastanud ülekümnetuhandene publik. Venelastel rahulikult servida ei lasta, vilin saadab igat üritamist. Maailmameister Brasiilia kaotas teel poolfinaali Poolale kaks-kolm ja purustas eile Venemaa kolm-null. Venemaa on vastu seina surutud, aga sellisena kõige ohtlikum. Poolakatelt oodatakse ei vähem kui MM-kulda, viimati (ja ainus kord) läks tiitel Poolamaale 1974. aastal, nelikümmend aastat tagasi. Niisamuti on Venemaaga, maailmameistriga aastast 1982, kui meeskonna raudvara oli kesktsoonis peremehetsev Viljar Loor.


Tavaliselt, MM-i või OM-i puhul hakkavad pead lendama pärast võistlust. Mõni vahetus on juba teada. Serbia meeskond jääb ilma peatreener Igor Kolokovičist, tema koha võib sisse võtta olümpiavõitja Nikola Grbič, aga räägitakse ka Andrea Anastasi, Zoran Gajiči ja veel mitme kuulsa mehe võimalustest. Ebaõnnestunuks tunnistatakse kindlasti juulis Bulgaaria (13.) koondise etteotsa valitud Plamen Konstantinovi debüüt. Erakorselt sama kaugele jäänud Itaalia meeskonna juurest lahkub tõenäoliselt Mauro Berruto. Seevastu üle ootuste kõrge koha (esikuuikus, ehk isegi esinelikus) lõpetab Prantsusmaa, kus peatreeneriks on Laurent Tillie.


Poola kasuks töötab vististi esimest korda ajaloos prantslasest peatreener, Poola meistrisarjas veel tänavu mängijana kaasa teinud Stephane Antiga. Kohta maailma tippseltskonnas on hästi hoidnud Aasia meister Iraan - vaatame, mida suudavad pärslased täna mängus prantslastega. Mis veel? Sakslased tulevad! Eelmisel MM-il (2010) kaheksanda koha saanud Saksamaa on praegu juba lähedal medalile.


Autor: Valeri Maksimov

 

Kommenteeri uudist

Täna õhtul algab sõda (2)