14.03.201812:15

Eelmisel hooajal naiste Balti liiga põhiturniiril viienda koha saavutanud ja lõpuks veerandfinaalis saadud kaotusega seitsmendaks jäänud TTÜ/Tradehouse'i jaoks on ka tänavune hooaeg kulgenud tõusude ja mõõnadega. Kui põhiturniiril jäädi alles seitsmendaks, siis veerandfinaalseerias näidati hingestatud mängu ja jõuti nelja parema hulka. Eneseületusega loodetakse hakkama saada ka poolfinaalis. 

TTÜ peatreener Marko Mett vaatas volley.ee palvel tagasi veerandfinaalseeriale ja andis teada, milliste eesmärkidega finaalturniirile minnakse.

Juhendaja sõnul suudeti Tallinna Ülikooli veerandfinaalseeria otsustavas mängus siiski üllatada. "Final fouri jõudmine on meie jaoks kahtlemata suur kordaminek. Viimane mäng oli tõeline võistkonna võit, kus õnnestusime eelkõige serviga ja sealt edasi saime mõned blokipunktid vajalikel momentidel kätte. Eksisin, kui ütlesin, et meil vastast enam millegagi üllatada pole. Jokkeriks osutus sidemängija Laura Luik, kes kuni uue aasta alguseni vigastusega audis oli, kuid otsustavas mängus nö puhta lehena ründajatele pallid ette viskas," rääkis Mett.

Ta lisas, et TLÜ poolel paistsid eelkõige silma Kaisa Bahmatsev ja Keiu Silm: "Tallinna Ülikooli poolel ei saa mainimata jätta Keiu Silma, kelle efektiivne tegutsemine kõigis kolmes mängus peavalu valmistas. Samuti sidemängija Kaisa Bahmatsevi, kes mängib hetkel elu parimat võrkpalli. Suure tõenäosusega ristame lähiajal Eesti meistrivõistluste poolfinaalseerias taaskord mõõgad ning kõik algab uuesti. Pealinna võrkpallisõpradele peaksid need olema kohustuslikud mängud, mida saali jälgima tulla."

Kes võiksid poolfinaalis särada? "Balti Liiga poolfinaalmäng saab olema Tartus ja tartlannadega. Nende koosseis on kogenud ja ühtlane - kõikidel mängijatel on võistkonnas oma roll. Aga ka meil on vangerdamisruumi ja lisakäike varuks. Kummaltki poolt kedagi esile tõsta ei taha, kes võiksid mängu ära teha - tegijaid jätkub mõlemale poole võrku. Kõik mänguelemendid peavad olema paigas ja edasi finaali läheb see, kes laupäeva varajasel pealelõunal parem on. Selge on see, et esinelikusse jõudnud võistkonnad unistavad kõik võidust ja medalita jääb üks võistkond Eestist või Leedust," lisas peatreener.

Seda, et pall on ümmargune ja üllatusi võib igas mängus sündida, kinnitab ka Mett "Aklimatiseeruma lõunasse sõidame neljapäeval, kui mängime Võruga viimase Eesti meistrivõistluste põhiturniiri mängu. Reedel on Võrus veel üks ummamuudu treening ning siis läheme sirge seljaga finaalturniirile vastu. Oleme positiivselt meelestatud ning jätkuvat üllatusvõimelised," lõpetas Mett. 

Kommenteeri uudist

TTÜ peatreener Marko Mett poolfinaali eel: oleme jätkuvat üllatusvõimelised