15.03.201810:35
Andrei Ojamets taamal (Foto: Gertrud Alatare)

Naiste Balti liiga põhiturniiril tegi eelmise hooaja pronksmedalist Tartu Ülikool/Eeden sisuliselt veatu töö, kui vaid ühe kaotusega teeniti kindel esikoht. Volley.ee palus enne otsustavaid mänge kommentaari peatreener Andrei Ojametsalt, uurides, milliste eesmärkidega finaalturniirile minnakse.

Eelmisel hooajal nii põhiturniiril kui kokkuvõttes kolmanda koha saavutanud Tartu Ülikool/Eeden kogus tänavu põhiturniiril 47 punkti, edestades koguni viie silmaga teiseks tulnud Tallinna Ülikooli. 18-st voorust saavutati 17 võitu. Veerandfinaalseeria kahes mängus loovutati Daugavpilsi VK miLATssile kokku üks geim. Juhendaja sõnul kujunes veerandfinaalseeria ootuspäraseks. "Kui veerandfinaalist on edasi saadud, siis ei saa öelda, et kehvasti läks. Tuleb öelda, et kõik läks vastavalt ootustele," ütles Ojamets.

Peatreeneri sõnul saab laupäeval poolfinaalis TTÜ/Tradehouse'i vastu otsustavaks see, kes suudab enda võimeid paremini realiseerida. "Poolfinaal ei saa olema lihtne kummalegi võistkonnale, sest suure töö, mis hooaja jooksul on tehtud, lõplik tulemus sõltub ühest omavahelisest mängust. Otsustavaks saab see, kui palju üks või teine võistkond julgeb ja suudab teha seda, mida oskab," lisas ta.

Tartu naiskonnal viimastes trennides enam muudatusi kavas ei ole. "Trennides suuri muudatusi ei tule, sest imet kahe-kolme treeninguga ei tee. Anname lihvi ühele või teisele mänguelemendile," kirjeldas Ojamets viimast ettevalmistust. Kes on peamine favoriit esikohale? "Matemaatiliselt peaks tugevaim olema Alytus, sest nende rivistuses on kuus välismaalast, aga play-off mängud on teistsugused kui põhiturniiri omad. Kõik, mis toimus põhiturniiril, on juba ajalugu," lõpetas Ojamets.

 

Loe lisaks: TTÜ peatreener Marko Mett poolfinaali eel: oleme jätkuvat üllatusvõimelised

Kommenteeri uudist

TÜ/Eedeni peatreener Andrei Ojamets: poolfinaal ei saa olema lihtne kummalegi võistkonnale