19.12.201514:50

Niisugust asja nagu neljapäeval Pärnus näidati, tõenäoliselt enam näha ei saa. Hindrek Pulk ründas 25 korda, eksides vaid korra, kaks palli jäi mängu. Kokku tõi ta 29 punkti, kasutegur 88% ! Ungarlaste purustamine CEV karikasarja kordusmängus oli uskumatult muljetavaldav, üheski geimis ei lasknud pärnakad külalisi ohtlikku lähedusse, oma teed mindi varakult juba kuldse geimi keskel. Kas meie mehed kunagi kodusarjadeski nii võimsat üleolekut on näidanud?

Martti Keel ületas vastase sidemängija mäekõrguselt, tekitades mulje, et too ei oska üldse tõsta. Piisavalt said lüüa kõik ründajad, eriti efektselt tegid seda peale Pulga ja Taavet Leppiku mõlemad temporündajad – Tamar Nassar ja Timo Tammemaa. Vastase serv ähvardas vahepeal küll pahandust teha, aga see kari õnnestus ületada. Kuidas küll oli võimalik ungarlastele võõrsil kaotada?

Eesti koondislasi mängis eile kaasa vaid üks, Timo Tammemaa. Hindrek Pulk Eesti EM-koondisse ei pääsenud, koondise piiri peale küll. Kui meie esindusmeeskonna peatreener Gheorge Cretu oleks eilset mängu näinud, jäänuks ta vist mõttesse. Nii resultatiivne diagonaal ei tohiks nagu meeskonnast välja jääda... Pulk lõi maha ka raskevõitu palle ja tegi hästi (5) blokki. Ühe mängu põhjal kedagi koondisse muidugi ei võeta. Pulgalt ei oodata igas mängus kolmekümmet punkti, aga stabiilsemaks minna saab ta küll.

Kahju, et eilset euromängu ei näinud Oliver Venno ja Renee Teppan. See oleks neile kindlasti kasuks tulnud. Kunagi ei või kindel olla, et koht koondises alles jääb, alati võib keegi esiplaanile või kõrgemale kerkida ja konkurendi välja süüa. Läinud hooajal kippus Pulk loobumismõtteid heietama, jumal hoidku selles eest tuleval aastal.

 

Autor: Valeri Maksimov

 

Kommenteeri uudist

Unustamatu neljapäev Pärnus