23.10.201912:40

22. oktoobril Tallinnas toimunud võrkpallitreenerite ja kehalise kasvatuse õpetajate venekeelsel täiendkoolitusel osales poolsada õpetajat nii pealinnast kui ka Ida-Virumaalt.

EVF-i ja Integratsiooni Sihtasutuse koostöös toimunud koolituspäeva alustas rahvusvahelise kategooria kohtunik Tiit Kõiv, kes tutvustas hetkeseisu sageli muutuvate võrkpallireeglite osas.

Isiklike näidetega illustreeritud huvitav loeng kulmineerus kuulajate arvukate küsimustega, kus muuhulgas selgus paljudele üllatuseks, et servimiseks on aega kaheksa sekundit, et võrgupuude mittemängulises situatsioonis ei ole viga ja et üle keskjoone astudes on eksimus alles siis, kui terve jalalaba on ületanud keskjoont. Kõiv kõneles ka tänapäeva videokorduste, nn. kullisilmade kasutamisest ja meenutas põnevamaid seiku oma kohtunikukarjäärist.

Järgnesid kaks praktikumi pallisaalis, kus kõigepealt demostreeris Eesti noortekoondise peatreener Anatoli Kuprijanovitš oma õpilasi kasutades põnevamaid liikumismänge, mida saab kasutada nii koolitundides kui ka treeningutel.

Kuprijanovitš rõhutas auditooriumile mitmel korral, et sport on tänapäeva nutikalduvustega maailmas ainus tegevus, mis sunnib mõtlema ja tegutsema samaaegselt. "Tänapäeva lapsed ei suuda pahatihti joosta ja mõelda samal ajal," ütles Tallinna Humanitaargümnaasiumis kehalise kasvatuse õpetajana töötav Kuprijanovitš oma kogemustele toetudes.

Selveri noortetreener Aleksander Tšuhnenkovi näidistunnis tehti õpetajatele ja treeneritele puust ja punaseks ette, missuguseid nippe saab kasutada lastele võrkpallitehnika õpetamisel. Koolitusel osalenud Narva õpetajate delegatsiooni juht, linna kultuuri- ja sporditeenistuse peaspetsialist Olga Bortsova kiitis korraldajaid selle eest, et südameasjaks on võetud ka venekeelsete õpetajate ja treenerite harimine nende emakeeles. "Kõik kursusel osalejad olid väga rahul kogetuga," ütles Bortsova. "Ootame rohkem sellist initsiatiivi," lisas ta. 

Ka treener Kuprijanovitš pidas taolist venekeelset infojagamist tervitatavaks algatuseks. "On näha, et inimesed tunnevad puudust sellisest harjutusvarast. Paljud õpetajad filmisid meie näidistrenne ja loodetavasti saavad nad oma tundidesse ja treeningutesse uusi ideid ja mõtteid," sõnas Kuprijanovitš.

Venekeelsete koolituste sari jätkub 6. novembril Narvas, kui kohale saabuvad Ida-Virumaa kehalise kasvatuse õpetajad ja treenerid. 

Koolitus

Kommenteeri uudist

Venekeelne võrkpallikoolitus tõi kohale poolsada õpetajat ja treenerit