29.05.201919:25

Eesti rahvusmeeskond pidas täna Varaždinis Euroopa Kuldliiga teise alagrupimängu Horvaatiaga ja sai 1:3 (26:24, 20:25, 13:25, 21:25) kaotuse. 

2009. aasta käsipalli MMiks ehitatud üle 5000 pealtvaataja mahutavat Varaždin Arenat kasutavad igapäevaselt kohalik võrkpalliklubi OK Varaždin, lisaks korvpalli ja käsipalliklubid. Võrkpallifänne linnas aga ilmselgelt eriti pole, sest saali oli tänast mängu kogunenud vaatama kõigest mõnikümmend inimest. Kohal oli ka neli Eesti meeskonna fänni, kes end suures saalis hästi kuuldavaks tegid. Mängule tulid nad seejuures matkabussiga Sloveeniast, kus elasid kaasa ka naiste eelmisele Hõbeliiga mängule.

Kuldliiga alagrupiturniiril ilma mitmete põhimängijateta osaleva Eesti resultatiivseim oli Kristo Kollo, kelle arvele kogunes 17 punkti (+9), Rauno Tamme ja Andri Aganits lisasid kumbki 9 punkti (efektiivsus vastavalt +3 ja +7), Hindrek Pulk panustas 8 (+4) punkti. Eesti vastuvõtuprotsent oli 44, rünnakuid realiseeriti 43-protsendiliselt, blokipunkte saadi 9 (5 blokki pani Aganits) ja servil löödi 2 ässa ning eksiti14 pallingul. Horvaatia suurim skooritegija oli 25 punktiga (+14) Leo Andric, horvaatide vastuvõtt oli 61 ja rünnak 53%, blokiga saadi 7 ja serviga samuti 7 punkti (vigu kogunes pallingul 17). Ametlikus statistikas on täna sees väga suured vead, seega toome teieni Eesti meeskonna statistiku Alar Rikbergi koostatud statistika.

Peatreener Gheorghe Crețu ütles, et hetkel makstakse kooliraha, mis on igati normaalne ja ootuspärane olukord. "Need mängud nende meestega ongi mõeldud selleks, et kooliraha maksta, selle ideega me seda hooaega alustasime. Meil olid ka täna võimalused see kohtumine võita ja on kahju, et me seda ära ei kasutanud, ent kokkuvõttes on sellistest mängudest väga palju kasu. Noored mehed saavad hindamatu kogemuse ja õpivad, mul on hea meel, et nad said tunda pinge all tegutsemist. Kokkuvõttes saavad nii noored sidemängijad kui teised sellest kõigest enesekindlust juurde," rääkis Crețu.

"Näiteks Silver (libero Silver Maar-toim) pandi kohe serviga tugeva surve alla ja ta sai tunda suurt vastutust ning pinget. Kui meil teda tulevikus tähtsamates mängudes vaja läheb, on tal mingi kogemus juba olemas. Samuti tahtsin väga teada saada, kuidas Märt (18-aastane Märt Tammearu-toim) hakkama saab ja seetõttu vahetasin Pulga puhkama. Märt üllatas mind - ta ei tee rünnakul peaaegu üldse vigu ja see on nii noore mängija puhul üllatav," lisas juhendaja.

Koondise üks kogenumaid mehi, nurgaründaja Kristo Kollo tõdes, et kuigi mängus oli ilusaid hetki, sai lõpuks määravaks kogemuste puudus. "Teatud hetkedel lööb see välja, et ühed on juba mänginud selliseid kohtumisi, teised mitte. Me võime pikka aega punkt-punktis mängida, ent otsustavatel hetkedel teeme valesid otsuseid, noorus ja uljus löövad välja. Aga need ongi sellised mängud, kus seda kogemust saada ja ma usun, et noored võtavad siit, mis võtta annab," ütles Kollo. "Võrreldes Hispaania kohtumisega oli platsil kindlasti mugavam olla, nii mul endal kui kõrvalt vaadates ja tunnetades ka noorematel. Iga mänguga tuleb kogemust juurde, seda on juba nägudestki näha. Esimene geim oli väga tubli, tulime ju suurest kaotusseisust välja ja suutsime võita. Samas kolmanda geimi algus ja keskkoht lähevad negatiivse poole peale, seal tuli igalt poolt valesid otsuseid - nii vastuvõtul kui rünnakul. Aga kokkuvõttes ütlen, et võrreldes esimese mänguga oleme paremaks muutunud, kuigi arenguruumi jagub ikka palju," lisas Kollo.

Mängu käik:

Eesti alustas koosseisus Rauno Tamme, Kristo Kollo, Markkus Keel, Hindrek Pulk, Timo Tammemaa, Andri Aganits, libero Silver Maar. Eesti algus oli rabe ja kodumeeskond läks Leo Andrici blokist auti rünnaku ja Kollo eksimuse järel ette 7:3. Vahe püsis kolme-nelja punkti peal, kuni Tammemaa tõi Eesti kahe punkti kaugusele 16:18. Ilus rünnak Kollolt ja meie blokk vähendasid vahe minimaalseks 18:19 ja viigini jõuti taas Kollo pommlöögi järel - 20:20. See sundis vastaseid mõtlemisaega võtma. Järgmine pikk pallivahetus lõppes horvaatide eksimusega ja Eesti pääses üle pika aja juhtima 21:20. Geimi lõpp kulges punkt-punktis, seni suurepäraselt tegutsenud Kollo tõi meie 23. punkti ja kuigi Horvaatia viigistas vahepeal, oli Kollo taas mees, kelle löök andis Eestile esimese geimpalli seisul 24:23. Seda ei realiseeritud, ent siis eksisid horvaadid servil ning teise geimpalli realiseeris Pulk, kes ehitas vastastele ette korraliku bloki - 26:24 võitsime avageimi.

Sama koosseis jätkas mängu ka teises geimis ja nüüd tegutseti juba paremini, Tamme viis Eesti ette 4:2, edasi jätkus tasavägine võitlus. Isegi kui punkte kaotati, tehti seda läbi suure võitluse ja peatreener Cretu plaksutas platsi ääres rahustavalt. Horvaatia läks geimi keskel kahega ette ning suutis edu hoida ja kasvasid selle geimi lõpus kolmepunktiliseks 22:18. Geimi võitis Horvaatia 25:20.

Kolmas vaatus algas halvaendeliselt, kahe geimiga 14 punkti toonud Leo Andrici ässa järel haarasid horvaadid 6:2 edu ja Cretu võttis mõtlemisaja. Sellele järgnes veel teinegi ässpalling Andrici esituses ja kolmaski - 8:2! Seepeale vahetas Cretu välja libero Maari ja tema asemel sekkus Stefan Kaibald. Sidemängijatest sekkus Keele asemel Robert Viiber. Eesti mäng lagunes täielikult, vahe kärises 14:4-le ja taas võttis Cretu mõtlemisaja. Maar tuli tagasi platsile ja Pulga asemel sekkus Märt Tammearu, kes kohe ka punkti tõi, Horvaatia ees 16:6. Andrus Raadik vahetas puhkama ka Kollo. Geim kindlalt Horvaatiale 25:13, kes juhtisid mängu geimidega 2:1.

Neljandas geimis oli platsil algkoosseis, vaid Pulga asemel tegutses diagonaalis Tammearu. Tamearu päästis geimi alguses raske palli ja jooksis seejuures pikali terve reklaamseina, ent Horvaatia võitis punkti ja pääses 5:3 juhtima. Eestit täna vedanud Kollo rünnaku järel jõudsime punkti kaugusele - 7:6, ent sellele järgnes Aganitsa serviviga. Eesti püsis ühe-kahe punkti kaugusel, kuni geimi keskel jäädi neljapunktilisse kaotusseisu (13:9) ja Cretu kutsus mängijad platsi kõrvale. Suure võitlusega jõuti veel punkti kaugusele 17:16, ent Keelele vilistati raskel tõstel kaks puudet ja taas oli Horvaatia kahega peal 18:16. Tammelt ilus rünnak ja taas oli vahe minimaalne (19:18), ent seejärel said horvaadid raske punkti. Tammearu ründas blokist auti ja kolmandat korda jõuti punkti kaugusele seisul 20:19, kuid siis servis noor mängumees auti. Serviäss otsa Horvaatialt ja kodumeeskonna 22:19 eduseisul võttis Eesti peatreener mõtlemisaja. Aganitsalt punkt, ent siis eksis servil Tamme ja Horvaatia oli kahe punkti kaugusel võidust. Matšpalli said horvaadid seisul 24:21 ja see ka realiseeriti - geim Horvaatiale 25:21 ja kohtumine 3:1.

Kuldliiga avamängus sai Eesti Hispaanialt 1:3 kaotuse, Horvaatia jäi 2:3 alla Hollandile. Täna hilisõhtul võõrustab Hispaania Hollandit.
Järgmisena kohtub Eesti 2. juunil Tartus Hollandiga.
 

Rahvusmeeskonna koosseis mängus Horvaatiaga: Hindrek Pulk, Robert Viiber, Markkus Keel, Henri Treial, Timo Tammemaa, Andri Aganits, Mart Naaber, Kevin Saar, Märt Tammearu, Kristo Kollo, Andrus Raadik, Rauno Tamme, Stefan Kaibald, Silver Maar. Peatreener Gheorghe Crețu, abitreener Rainer Vassiljev, statistik Alar Rikberg, mänedžer Robin Ristmäe, ÜKE-treener Mirko Fasini, füsioterapeut Gardo Maruste.

Kuldliiga alagrupiturniiri ajakava (Eesti aeg):

2.06 kell 20.00 Eesti - Holland (Tartu Ülikooli spordihoone)

8.06 kell 20.00 Eesti - Horvaatia (Tartu Ülikooli spordihoone)

12.06 kell 20.30 Holland - Eesti

15.06 kell 20.00 Eesti - Hispaania (Tartu Ülikooli spordihoone)

21.-22. juunil toimub Tallinnas Saku Suurhallis meeste Kuldliiga finaalturniir, pileteid finaalturniirile saab osta SIIT. Finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja ning koha nelja seas tagab ka korraldaja ehk Eesti meeskonnal on koht nelja seas olemas.

Kommenteeri uudist

Visalt võidelnud Eesti pidi Horvaatias kooliraha maksma