Eesti meeskond

Eesti võrkpalliklubid on paari viimase aastakümne jooksul  end paljude Läti mängijatega tugevdanud. Lätlased on ka vastu saanud, st heas seltskonnas (Schenkeri ja Saja liigas) oma mängijaid arendanud. Lätlased on ise tunnistanud, et võrkpallielu Eestis on natuke organiseeritum, et mitte öelda natuke targem. Me pole baltlaste ühisliigas Läti klubidel end kümme aastat järjest võita lasknud. Plussis oleme ka koondisi võrreldes.

Iga asi saab ükskord otsa. See võib juhtuda ka meiega, kui senist üleolekut (maavõistluse tasandil 16-9) liiga kaua meeles hoiame. Ehk ongi õigus ühel vana-rooma mõtlejal (Cicero), kes soovitas: saadud võit unusta nii kiiresti kui suudad; samamoodi toimi kaotuse järel. Puhta lehena järgmisele mängule minna Eesti meeskonnal Jablonecis ei õnnestunud, mõne päeva pärast näeme Jelgavas, kas oleme ülemäärastest pingetest priid. Väike närv peab sees olema, mõõdukas pinge aitab parema tulemuseni jõuda. Eesti meeskonna trump on suurepärane saatjaskond – mäletame ju, kuidas Eesti fännid mullu valikmängus Rootsit võita aitasid, raskel hetkel initsiatiivi haarates.

Peaaegu sajand tagasi, kui esimest Eesti riiki luues olime vaenlased piiri taha tõrjunud, läksid meie väed nii hasarti, et oleks hea meelega ka Läti pealinna „vabastanud.” Vorm oli hea ja edu tiivustas, tekkis omamoodi sportlik hasart, mis üha uusi võite nõudis. Kainemad pead hoidsid eestlasi tagasi – aitab küll, minge nüüd koju. Laupäeval ei pidurdaks meie toetajaid miski, kui mõnisada eestlast Jelgava tänavatele valguks, et Läti-Eesti mängu ajal põrgulärmi teha. Läti on kutsuvalt lähedal, jõuaks enne pimedat tagasiteele asuda.

Läti on praegu hea. EM-2017 valikturniiri kuuest mängust võitsid lõunanaabrid  viis – korra  Slovakkiat, kaks korda Iisraeli ja Horvaatiat. Vaid pisut kehvem geimide suhe jättis lätlased alagrupis Slovakkia järel teiseks. Nõukogude Liidu ajal väga tugev Ukraina jäi jälle mängust välja (2 võitu, 3. koht), Valgevene oli samuti kahe võiduga kolmas, Moldova jäi võiduta. Rootsi sai kolme võiduga kolmanda koha. Helsingis ei petnud publiku ootusi Soome, võites kõik kolm kohtumist, kokkuvõttes tähendas see viie võiduga otsepääsu Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile. Lõppvõistlusel mängib 16 meeskonda.

 

Autor: Valeri Maksimov

Kommenteeri uudist

Võitsid? Tubli! Nüüd unusta see ruttu