Eesti meeskond

Läti võrkpallurid tänasid oma fänne ja plaksutasid tribüüni eest möödudes tunnustavalt ka eestlastele. Rahvas ei kiirustanud lahkuma, nad justkui ootasid midagi veel. Aga midagi veel tuleb kevade saabudes: MM-i valikturniir, Maailmaliiga, Euroopa meistrivõistluste finaalturniir. Pluss Euroopa klubide kodus/võõrsil ja Balti liiga mängud jm 12. kanalil.

Kodus saavad meie "väliseestlased" olla vaid paar-kolm päeva, nende klubid juba ootavad Toobali, Venno, Tähe, Kreegi, Pupart, Aganitsa, Teppani jt saabumist. Plusliga kodulehele riputati suur  Gheorge Cretu ja Kert Toobali pilt. Poola kõrgliigas on juba kaks vooru Lubini meeskonnata mängitud, selle võrra on graafik edaspidi tihedam. Meenutagem, eelmised Poola meistrivõistlused lõppesid Cretu-Puparti-Tähe-Alar Rikbergi klubile kiiduväärse viienda kohaga.

Muuseas, Võrumaalt on sirgumas veel üks täht, Tarvo Täht, kes ei ole siiski Roberti sugulane. 16-aastane, ligi kaks meetrit pikk. Pühapäeval  lõppes Tallinnas Eesti kuni 20-aastaste noorukite karikaturniir, Võru sai Pärnu järel teise koha (omavaheline mäng 2:3), Täht valiti turniiri parimate mängijate hulka. „Tarvost  tuleb tugev mängija,” ütles Võru treener Aksel Saal. Tähesadu? Elame-näeme. Ka Cretu lubas Eesti noorema põlve mängijatel silma peal hoida. On põhjust.

Eesti võrkpallijuhid tulid suurmängu korraldamisega järjekordselt laitmatult  toime. See lähendab Eesti šanssi korraldada meie maal ükskord ka EM-i finaalturniir. Või MM-i valikturniir. Raha hakkab muidugi rohkem kuluma. Mida paremini mängid, seda enam kulub, see on vana tõde. Eilset mängu olid vaatamas ka need, kellest sõltub, kellele ja kui palju antakse – peaminister Taavi Rõivas ja kultuuriminister Indrek Saar, mõlemad peavad spordist lugu.

 

Autor: Valeri Maksimov

Kommenteeri uudist

Võrkpall kui arstim: parandab tervist